These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Elite

Pl First Name Last Name Team Time
1 Laurens Sweeck PAUWELS SAUZEN - BINGOAL 1:03:13
2 Eli Iserbyt PAUWELS SAUZEN - BINGOAL 1:03:18
3 Toon Aerts TELENET BALOISE LIONS 1:03:37
4 Lars Van der haar TELENET BALOISE LIONS 1:03:57
5 Corne Van kessel TORMANS CYCLO CROSS TEAM 1:03:59
6 Michael Vanthourenhout PAUWELS SAUZEN - BINGOAL 1:04:06
7 Quinten Hermans TORMANS CYCLO CROSS TEAM 1:04:11
8 Ryan Kamp PAUWELS SAUZEN - BINGOAL 1:04:25
9 Daan Soete GROUP HENS - MAES CONTAINERS 1:04:37
10 Niels Vandeputte ALPECIN - FENIX 1:04:42
11 Felipe Orts lloret TEIKA-BH-GSPORT 1:04:51
12 Pim Ronhaar PAUWELS SAUZEN - BINGOAL 1:04:53
13 Diether Sweeck CREDISHOP-FRISTADS 1:05:15
14 Kevin Kuhn TORMANS CYCLO CROSS TEAM 1:05:16
15 Thijs Aerts TELENET BALOISE LIONS 1:05:16
16 Toon Vandebosch PAUWELS SAUZEN - BINGOAL 1:05:23
17 Tom Meeusen GROUP HENS - MAES CONTAINERS 1:05:34
18 David Van der poel ALPECIN - FENIX 1:05:59
19 Joran Wyseure 1:06:01
20 Nicolas Cleppe TELENET BALOISE LIONS 1:06:01
21 Andreas Goeman TELENET BALOISE LIONS 1:06:04
22 Cameron Mason TRINITY RACING 1:06:06
23 Jim Aernouts TELENET BALOISE LIONS 1:06:33
24 Steve Chainel CROSS TEAM LEGENDRE 1:06:44
25 Dieter Vanthourenhout PAUWELS SAUZEN - BINGOAL 1:06:45
26 Timon Rüegg 1:07:03
27 Timo Kielich CREDISHOP-FRISTADS 1:07:07
28 Vincent Baestaens GROUP HENS - MAES CONTAINERS 1:07:13
29 Lander Loockx GROUP HENS - MAES CONTAINERS 1:07:16
30 Thomas Mein TORMANS CYCLO CROSS TEAM 1:07:30
31 Yentl Bekaert TELENET BALOISE LIONS 1:07:42
32 Arne Vrachten 1:08:09
33 Kevin Suarez fernandez NESTA - SKODA ALECAR CX TEAM 1:08:10
34 Théo Thomas TORMANS CYCLO CROSS TEAM 1:08:23
35 Ivan Feijoo alberte NESTA - SKODA ALECAR CX TEAM 1:08:34
36 Julian Siemons 1:08:40
37 Xander Geysels 1:09:01
38 Ingmar Uytdewilligen 1:09:12
39 Arne Baers 1:09:19
40 Ugo Ananie CROSS TEAM LEGENDRE 1:09:39
41 Joachim Van looveren PROXIMUS - ALPHAMOTORHOMES - DOLTCINI CT 1:09:42
42 Lucas Dubau 1:09:54
43 Thomas Verheyen 1:10:14
44 Len Dejonghe GROUP HENS - MAES CONTAINERS 1:10:38
45 Seppe Rombouts 1:10:58
46 Stan Godrie -1 LAP
47 Robin Alderweireld -2 LAPS
48 Jens Gys -2 LAPS
49 Jelle Vermoote -2 LAPS
50 Arno Van den broeck -2 LAPS
51 Ward Huybs TELENET BALOISE LIONS -2 LAPS
52 Dolf Pemen PROXIMUS - ALPHAMOTORHOMES - DOLTCINI CT -2 LAPS
53 Gerben Kuypers -2 LAPS
54 Florian Richard andrade CROSS TEAM LEGENDRE -2 LAPS
55 Noé Castille CROSS TEAM LEGENDRE -2 LAPS
56 Clement Horny -2 LAPS
57 Kenneth Van compernolle -2 LAPS
58 Gianni Siebens -3 LAPS
59 Jetze Van campenhout GROUP HENS - MAES CONTAINERS -3 LAPS
60 Elio Clarysse -3 LAPS
61 Ydris Salomez PROXIMUS - ALPHAMOTORHOMES - DOLTCINI CT -5 LAPS
DNF Marcel Meisen ALPECIN - FENIX
DNF David Menut CROSS TEAM LEGENDRE
DNF Jelle Camps PAUWELS SAUZEN - BINGOAL
DNF Mickaël Crispin CROSS TEAM LEGENDRE
DNF Anton Ferdinande PAUWELS SAUZEN - BINGOAL
DNF Ryan Cortjens ALPECIN - FENIX
DNF Thibau Nys TELENET BALOISE LIONS
DNF Emiel Verstrynge TORMANS CYCLO CROSS TEAM
DNF Justin Laevens PROXIMUS - ALPHAMOTORHOMES - DOLTCINI CT

Women Elite

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lucinda Brand TELENET BALOISE LIONS 0:40:54
2 Ceylin Del carmen alvarado ALPECIN - FENIX 0:40:55
3 Denise Betsema PAUWELS SAUZEN - BINGOAL 0:40:57
4 Yara Kastelijn CREDISHOP-FRISTADS 0:41:24
5 Annemarie Worst 777 0:41:34
6 Sanne Cant IKO - CRELAN 0:41:36
7 Manon Bakker CREDISHOP-FRISTADS 0:41:45
8 Kata blanka Vas 0:42:15
9 Laura Verdonschot PAUWELS SAUZEN - BINGOAL 0:42:24
10 Fem Van empel PAUWELS SAUZEN - BINGOAL 0:42:39
11 Eva Lechner STARCASINO CX TEAM 0:42:43
12 Alice maria Arzuffi 777 0:42:43
13 Aniek Van alphen CREDISHOP-FRISTADS 0:42:44
14 Ellen Van loy TELENET BALOISE LIONS 0:42:44
15 Shirin Van anrooij TELENET BALOISE LIONS 0:43:03
16 Loes Sels IKO - CRELAN 0:43:06
17 Josie Nelson TRINITY RACING 0:43:19
18 Alicia Franck PROXIMUS - ALPHAMOTORHOMES - DOLTCINI CT 0:43:21
19 Maghalie Rochette 0:43:45
20 Lucia Gonzalez blanco NESTA - SKODA ALECAR CX TEAM 0:44:03
21 Zina Barhoumi 0:44:07
22 Suzanne Verhoeven 0:44:23
23 Harriet Harnden TREK FACTORY RACING CX 0:44:28
24 Susanne Meistrok PROXIMUS - ALPHAMOTORHOMES - DOLTCINI CT 0:44:28
25 Joyce Vanderbeken 0:44:30
26 Marthe Truyen TELENET BALOISE LIONS 0:44:53
27 Ruby West PROXIMUS - ALPHAMOTORHOMES - DOLTCINI CT 0:44:56
28 Lindy Van anrooij STARCASINO CX TEAM 0:44:56
29 Amira Mellor 0:45:21
30 Sophie De boer 0:45:39
31 Ffion James 0:46:30
32 Mascha Mulder GROUP HENS - MAES CONTAINERS 0:46:40
33 Kiona Crabbé 0:46:46
34 Esther Van der burg PROXIMUS - ALPHAMOTORHOMES - DOLTCINI CT 0:46:53
35 Shana Maes TORMANS CYCLO CROSS TEAM 0:47:41
36 Julie Brouwers 0:48:08
37 Laura Porhel 0:48:14
38 Lise Van wunsel 0:48:35
39 Fauve Bastiaenssen 0:48:53
40 Tessa Zwaenepoel PROXIMUS - ALPHAMOTORHOMES - DOLTCINI CT 0:49:09
41 Camille Devigne ARDENNES CROSS TEAM 0:49:18
42 Paula Diaz lopez 0:49:26
43 Michelle Geoghegan 0:49:39
44 Laura Greenhalgh 0:49:40
45 Aurélie Vermeir 0:50:24
46 Corey Coogan cisek -1 LAP
47 Liene Meeusen -1 LAP
48 Caren Commissaris -1 LAP
49 Sara Beeckmans -1 LAP
50 Océane Allart -1 LAP
51 Tine Rombouts -2 LAPS
52 Tinne Vermeiren -2 LAPS
53 Jo Blanchaert -3 LAPS
54 Nele Van baelen -3 LAPS
55 Lina Beirinckx -3 LAPS
DNF Inge Van der heijden 777
DNF Jana Dobbelaere
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with