These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Junior 18-Sep

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dmitri Razmaklinin CCAP Rail Trailers 28:02:00
2 Colin Hamilton CCAP Farmington Valley Youth Cycling 28:17:00
3 Lex Picillo NS Tridents 29:00:00
4 Stephen Savino iv CCAP Farmington Valley Youth Cycling Team 29:16:00
5 Hudson Nablo Stage 1 Muddy Mayhem 29:16:00
6 Bao Tran CCAP Farmington Valley Youth Cycling Team 29:40:00
7 Jaxson Schmitz Stage 1 Muddy Mayhem 29:53:00
8 Max Milliard CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 31:05:00
9 Max Winn Tridents 31:15:00
10 Lars Roti CCAP Team Horst Junior Squad 31:36:00
11 Kyle Petit CCAP West Hartford Erracers 31:37:00
12 Tanner Pierce CCAP Team Horst Junior Squad 31:48:00
13 Noah Rocklin CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 31:48:00
14 Anna Lewis Team EERACE 32:06:00
15 Kyle Hageman CCAP Team Horst Junior Squad 32:29:00
16 Jack Geran CCAP TTEndurance Junior Team 32:33:00
17 Julian Wimler Stage 1 32:48:00
18 Seth Tobin hamden/chesire 32:48:00
19 Sam Hageman CCAP Team Horst Junior Squad 33:21:00
20 Wyatt Pratt CCAP Farmington Valley Youth Cycling Team 34:00:00
21 Babu, Jivitesh CCAP Farmington Valley Youth Cycling Team 34:04:00
22 Aidan Brunetti CCAP Greater Hartford Youth Cycling 34:17:00
23 Luca Gnazzo CCAP Team Horst Junior Squad 34:24:00
24 Bryce Hamilton CCAP Farmington Valley Youth Cycling 34:32:00
25 Luke Wilson CCAP Team Horst Junior Squad 34:44:00
26 Noah Rosenthal CCAP ERRACE 35:12:00
27 Greta Roswech CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 35:24:00
28 Jake Monaco-lizotte CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 35:26:00
29 Abigail Oneil CCAP TTEndurance Junior Team 35:49:00
30 Henry Jinks CCAP Rail Trailers 36:44:00
31 Penelope Moses CCAP Farmington Valley Youth Cycling Team 37:16:00
32 Jonah Lipar CCAP Farmington Valley Youth Cycling Team 28:07:00
33 Harshil Patel CCAP Farmington Valley Youth Cycling Team 28:19:00
34 Matte-hicks, Vincent CCAP Farmington Valley Youth Cycling 28:44:00
35 Adner Nelson CCAP Hamden-Cheshire Railtrailers 29:01:00
36 Aiden Wyskewyz 29:16:00
37 Brohm Citroen Stage 1 Muddy Mayhem 30:10:00
38 Eli Boryczewski CCAP Farmington Valley Youth Cycling Team 30:20:00
39 Elena Huber CCAP HAMDEN CHESHIRE RAIL TRAILER JUNIOR TEAM 30:32:00
40 Levi Stochlinski Stage 1/ Airline Cycles 30:46:00
41 Samuel Turner CCAP farmington valley youth cycling 30:54:00
42 Will Wallace CCAP Farmington Valley Youth Cycling 31:13:00
43 Carla Huber CCAP HAMDEN CHESHIRE RAIL TRAILER JUNIOR TEAM 31:53:00
44 Charlie Nablo Stage 1 Muddy Mayhem 32:10:00
45 Jack Fitzgerald 32:33:00
46 Anthony Zizzamia CCAP Farmington Valley 32:39:00
47 Akshayhari Jegadeeswaran CCAP Farmington Valley 32:45:00
48 Felter, Orson STAGE 1 AirLine Cycles 32:56:00
49 Lilly Price-glynn CCAP Greater Hartford ERRACERS Youth Cycling Team 33:13:00
50 Vinh Tran CCAP Farmington Valley Youth Cycling Team 34:57:00
51 David Crespo CCAP Greater Hartford Youth Cycling 25:33:00
52 Annabelle Boryczewski CCAP Farmington Valley Youth Cycling Team 27:42:00
53 Oliver Stochlinski Stage 1/ Airline Cycles 28:55:00
54 Ella Hamilton CCAP Farmington Valley 32:22:00
55 Stella Lipar CCAP Farmington Valley Youth Cycling 38:03:00

Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Christopher Prendergast 38:46
2 Anthony Vecca Stage 1 / AirLine Cycles 41:50
3 Ethan Delgrosso New England Devo p/b Cadence Wealth Managment 43:02
4 Scott Livingston Team HORST Sports 43:03
5 Alexander Beck CCAP Greater Hartford Youth Cycling Team 43:15
6 Christopher Deluco Finkraft Cycling 43:28
7 Paul Connor AETNA EXPO WHEELMEN 43:34
8 Scott Rosenthal Mad Alchemy pb Athletic Brewing 44:03
9 Brooks Nablo Stage 1 / Airline Cycles 44:04
10 Joe Kubisek Cheshire Cycle Racing 44:12
11 Justin Green Stage1/Airline Cycles 44:21
12 Josh Glaab True Cyclery 44:22
13 Alejandro Huber CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 44:24
14 Wade Summers Team Horst Sports 44:42
15 Nathan Uhlig Cheshire Cycle Racing 44:45
16 Steve Sadler Stage 1/Airline Cycles 46:15
17 Jeremy Brazeal EUIN Creative Racing Team 38:51
18 Keith Enderle Team Horst Sports 39:01
19 Lukas Haas CT Chain Links 39:11
20 Sean Walsh 39:12
21 Joel Kowalonek CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 39:16
22 David Rustico Team DSO Mfg - ERRACE 39:19
23 Steffen Huber Chesire Cycle Racing 39:23
24 Lucas Price-glynn CCAP Greater Hartford ERRACERS Youth Cycling Team 39:33
25 Boden Chenail CCAP Team Horst Junior Squad 40:25
26 Gregg Ferraris Cheshire Cycle Racing 40:29
27 Dennis Stechholz Stage 1 Airline Cycles 40:29
28 Michael Parent Competitive Edge Race Team 40:29
29 Arthur Roti Columbia/Guipago Cycles 40:36
30 Andris Skulte Team Horst Sports 40:53
31 Eric Crespo Team ERRACE 41:08
32 Eric Price-glynn GHCC / ERRACE 41:13
33 Drew Smedley CCAP Greater Hartford Youth Cycling 41:18
34 Gary Nicol Pedal Power 41:21
35 Kowalonek, Aaron CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 41:52
36 Patrick Woble Stage 1 42:03
37 Ryan Nealon Stage 1/AirLine Cycles 42:22
38 Lee Salway True Cyclery 42:36
39 Wilson, Owen CCAP Team Horst Junior Squad 42:41
40 Jed Kornbluh CCAP 42:45
41 Derek Pierce Kelly-Fradet Lumber 42:55
42 Phillip Law True Cyclery 42:59
43 John Corbo Cheshire Cycle Racing 43:02
44 Frank Kowalonek Rail Trailers 43:11
45 John Bogdanski 43:28
46 Dave Geissert Team Horst Sports 43:31
47 Sean Felber 43:32
48 Paul Hermes Iron Bridge/Tarmac Cycling 44:15
49 Laura Summers team ERRACE 44:56
50 Lisa Lochner ERRACE 45:43
51 Nathaniel Summers CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 45:45
52 Jeremy Long 46:28
53 Timothy Rourke Team Horst Sports 46:45
54 Alexandra Miller-davey CCAP Team Horst Junior Squad 39:06
55 Morgan Rueckert CCAP TEAM ERRACE 39:36
56 Isabella Crespo CCAP Greater Hartford ERRACErs 40:12
57 David Joslin Airline Cycles 40:33
58 Simon Desantis Socialist Claptrap 41:09
59 Reid Nelson CCAP Hamden-Cheshire Railtrailers 41:18
60 Jeff Cote CCAP/FVYC/Benidorm Bikes/Eastern Bloc Cycling 41:55
61 Edward Desplaines Cheshire Cycle Racing 42:02
62 Steve Adams Airline Cycles 42:22
63 Sam Lawless CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 44:08
64 Jason Hamilton Eastern Bloc CC / Farmington Valley Youth Cycling 46:20
65 Allen David Rail Trailers 48:09
66 Dmitri Razmaklinin CCAP Rail Trailers 29:11
67 Mark Wald Farmington Valley Youth 39:01
68 James Felter STAGE 1 AirLine Cycles 39:14
69 Juliyanti Olson 41:43
70 Melody Desplaines CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 43:12
71 Russ Weeks 46:09
72 Sean Rourke CCAP Team HORST Junior Squad 18:44
73 Sullivan, Redmond CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 27:42
74 Jeff Gelt CW Factory Racing 12:18
75 William Rueckert CCAP ERRACERS GREATER HARTFORD YOUTH CYCLING 14:45
76 Shane Delgrosso ME 15:59