These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Herrar A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Filip Mård KIA Cycling Team CK 50:36.7
2 Martin Eriksson Biketown Cycling Club 51:28.4
3 Carl Kagevi KIA Cycling Team CK 52:04.8
4 Anton Olars Falu Cykelklubb 52:11.8
5 John Midelf Länna Sport CK 53:01.0
6 Ville Merlov Roslins CK 53:05.1
7 Anders Ljungblad Göteborgs Cykelklubb 53:30.3
8 Sebastian Pettersson Finspångs Cykelamatörer 53:35.8
9 Filip Stark Team Ormsalva AC 53:41.2
10 Fredrik Landhage Team TCMcykel.se Cykelförening 53:53.1
11 Andreas Dahlgren Borlänge CK 53:56.2
12 Martin Sã¶derstrã¶m IK Rex 54:03.7
13 Emil Pantzare Borås CA 54:18.2
14 Acke Dahlblom Södertälje CK 54:55.8
15 Theodor Antman Biketown cycling club 55:08.3
16 Rasmus Alm Trosabygdens Orienteringsklubb 55:36.4
17 Gustav Eriksson Team KBK Bikes CK 56:00.0
18 Nils Svensson Falu Cykelklubb 56:15.9
19 Lucas Molin Falu Cykelklubb 56:35.3
20 Lukas Mã¶rtsell rã¶rfors KIA Cycling Team CK 57:09.1
21 Sebastian Hogdahl Hudiksvalls Cykelklubb 57:14.7
22 Adam Nylander Tullinge Sportklubb 57:18.2
23 Emil Kumlin CK Uni 57:19.0
24 Stefan Granstrã–m DIF CF 50:46.9
25 Assar Akerstrom Eskilstuna Cykelklubb 51:27.0
26 Oskar Revelj CK Wänershof 54:26.6
27 Lukas Karlã‰n IF Hallby Skid o Orienteringsklubb 55:49.7
DNF Fabian Berglund Södertälje CK

Men Herrar B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Patrik Paulsson Sumo CC 42:46.6
2 Anders Stenberg OK Vivill 43:02.0
3 Anders Andersen MTB Täby 43:05.0
4 Niklas Persson Gävle CA 43:06.4
5 Peter Lindstrã–m Tyresö ck 43:35.1
6 Jon Bokrantz Aktivitus Sports Club 43:39.5
7 Jonas Palmberg Orienteringsklubben Hammaren 44:01.0
8 Stefan Carlsson Falu Cykelklubb 44:14.0
9 Johan Eklundh IFK Sala 44:35.2
10 Magnus Karlsson Enköpings CK 44:36.5
11 Tobias Kuremyr CK Uni 44:37.2
12 Christian Persson Gävle CA 44:58.0
13 Ola Svensson Partille CK 45:10.4
14 Per Ekstrã–m Länna Sport CK 45:19.3
15 Ørjan Bohinen TVK 45:36.0
16 Bjã¶rn Drakenward Cellexir Cycling Club 45:42.0
17 Salvador Rincon amat IF Mantra Sport 45:48.0
18 Benny Andersson Ã…storps CK 45:59.1
19 Per-johan Wiberg Aktivitus Sports Club 46:31.6
20 Tony Lind CK Valhall 46:42.0
21 Andreas Lind CK Uni 46:54.9
22 David Wikstrã–m VästerÃ¥s CK 47:09.3
23 Niklas Ricklund Almby IK 47:30.7
24 Fredrik Landers Finspångs Cykelamatörer 47:40.6
25 Daniel Kumlin CK Uni 47:46.4
26 Robin Vesterberg CK Uni 47:47.6
27 Fredrik Sandberg Mantra if 48:15.8
28 Mats robin Harrysson Enköpings CK 48:32.6
29 Per Kumlin Rocket Racing Sweden 48:33.2
30 Niclas Gustafsson Stockholm CK 48:47.7
31 Johan Zetterstrã–m SpÃ¥rvägen CF 49:38.5
32 Peter Rörfors Cykelklubben CX 50:47.2
33 Mattias Svensson CK Fix 51:04.4
34 Andreas Olsson CK Fix 43:38.8
DNF Stefan Johansson CK Valhall

Men Motion open mix

Pl First Name Last Name Team Time
1 Anders Wall Rocket Racing Sweden 33:55.5

Men P 10-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Henry Hellman Idrottsklubben Jarl Rättvik 13:17.0
2 Elliot Antman Trosabygdens orienteringsklubb 14:21.5
3 Linus Landh Falu Cykelklubb 14:46.4
4 Oskar Kumlin MTB Täby 17:30.6

Men P 13-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alvin Lingmerth Eksjö CK 28:17.8
2 Oliver Andersen MTB Täby 28:50.2
3 Isak Unger Falu Cykelklubb 29:20.1
4 Elias Landh Falu Cykelklubb 29:58.5
5 Ludvig Berndt Ã…storps CK 32:37.0
6 Tore Palmqvist Knivsta Cykelklubb 33:14.0
7 Sixten Karlsson Enköpings CK 33:55.4
8 Wilmer Mã…rsã‰n Falu Cykelklubb 28:35.2

Men P 15-16

Pl First Name Last Name Team Time
1 Anton Unger Falu Cykelklubb 39:43.3
2 Vilmer Hylã©n Falu Cykelklubb 40:44.0
3 Anton Karlsson Enköpings CK 42:54.7
4 Viktor Ã…gren IFK Sala 43:10.5
DNF Vilmar Aastrup MTB Täby

Women Dam

Pl First Name Last Name Team Time
1 Stina Kagevi Kia Cycling Team CK 37:57.6
2 Clara Lundmark Norbergs CK 39:17.1
3 Anna Eriksmo Beijer CCK 39:59.2
4 Alina Johansson Mjölby CK 40:20.4
5 Frida Wikstrom CK Uni 41:17.0
6 Anne Sørensen CK Valhall 42:06.5
7 Petra Dolejsová Baroudeur Fietsclub 42:16.9
8 Guayente Minchot ballarin Baroudeur Fietsclub 42:21.5
9 Sue Thunstrã–m Baroudeur Fietsclub 42:27.4
10 Amanda Mikaelsdotter Motala AIF CK 44:59.2
11 Felicia Olsson CK Fix 45:28.0
12 Klara Svensson CK FIX 38:03.1
13 Carina Bã¶rjesson Ã…storps CK 39:22.5
DNF Ida Ullstrand Kolmårdens Mountainbike Klubb

Women F 10-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tilde Lingmerth Eksjö CK 13:37.9
2 Elma Berndt Ã…storps CK 16:16.7

Women F 13-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nora Fransson Falu Cykelklubb 33:38.2
2 Klara Kumlin CK Uni 34:37.0
3 Liv Kallur Falu Cykelklubb 34:56.3
4 Elsa Elf boberg Falu Cykelklubb 35:30.0
5 Greta Andersson Falu Cykelklubb 36:41.0
6 Klara Jonsson Falu Cykelklubb 42:40.8
7 Esther Hellman Idrottsklubben Jarl Rättvik 30:30.6

Women F 15-16

Pl First Name Last Name Team Time
1 Saga Elf boberg Falu Cykelklubb 42:26.2
2 Olivia Palmqvist Knivsta Cykelklubb 44:05.7
3 Ida Andersson Falu Cykelklubb 47:15.1
4 Lina Eriksson MTB Täby 38:40.9
5 Disa Molin Falu Cykelklubb 41:59.3