These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Junior 12-Sep

Pl First Name Last Name Team Time
1 Fin Daufeldt
2 Axel Brandsmeier
3 Anders Holmes
4 Evan Boaz
5 Bentley Smith

Men Junior 13-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Clayton Stephens
2 Kallen Yost

Men Junior 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Griffin Caskey
2 Chase Cubbage
3 Colton Smithhart

Men Masters 35-44

Pl First Name Last Name Team Time
1 Josh Magie
2 Joe Petersen
3 Justin Guiter
4 Austin Boaz
5 Drew Aspenson
6 Sean Dickinson
7 Nick Eckermann
8 Joseph Aulwes
9 Ryan Bimson
10 Taylor Orth
DNF Scott Olsen

Men Masters 45-54

Pl First Name Last Name Team Time
1 Noah Marcus
2 Jim Bethea
3 Jon Nelson
4 James Holmes
5 Jeff Osborn
6 Chris Gasche
7 Keith Snoop
8 Jason Bernstein
9 Bruce Reese

Men Masters 55-64

Pl First Name Last Name Team Time
1 Doug Campbell
2 Randy Harris
3 Todd Ramsey
4 Jim Robidoux
5 James Coady
6 Jon Sulzberger
7 Kurtis Goertz

Men Masters 65+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Ogren
2 Jeffrey Brown
3 Richard Gilmore
4 Nicholas Hoefer
5 Landon Beachy
6 Jim Pratt
7 Harry Fortney

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bryan Jones
2 Nicholas Johnson
3 Chris Nealy
4 Seth Tellinghuisen
5 Justin Bown
6 Jackson Webster
7 Andrew Dostal
8 Aaron Deutchman
9 Cooper Bernstein
10 Ryan Carnahan
11 Todd Slaymaker
12 Rob Haaland
13 Dylan Lyons
14 Terrell Frederick
15 Robert Rehkemper
16 Steve Tygrett
17 Michael Drahaus BIKEIOWA RACING TEAM
18 Hunter Larson
19 Cael Halsor
20 Chad Showalter
21 Dustin Chambliss
22 Clayton Stephens
23 Benjamin South
24 Jeff Eisentrager
25 Jonathan Conley
26 Eric O'Brien
27 Joshua Sullivan
28 Jarrod Igou
29 Ben Yost
30 Jay Mattas
31 Brian Olsen
32 Kallen Yost

Men Pro/1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brian West Phoenix Syndicate
2 Luke Feuerhelm
3 Vance Fletcher Phoenix Syndicate
4 James Cochran
5 Adam Saban
6 Evan Hartig
7 Brady Murphy
8 Phillip Smith
9 Dakota Olsen
10 Jason Anderson
11 Nathan Zollman
12 Andrew Wisner
13 Kaden Snoop
14 Kevin Patterson
15 Jason Scholbrock BIKEIOWA RACING TEAM
16 Joseph Aulwes
17 Kris Adams
18 James Holmes
DNF Seamus O'connor-walker
DNF Josh Magie

Women Junior 12-Sep

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rachel Dee
2 Lumen Brandsmeier
3 Elizabeth Dee
4 Willa Showalter
5 Lydia Dee

Women Junior 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Isabelle Jensen
2 Autumn Olsen

Women Masters 35-44

Pl First Name Last Name Team Time
1 Molly Clark-oien
2 Emily Hoesly
3 Missy Miller

Women Masters 45-54

Pl First Name Last Name Team Time
1 Darian Nagle-gamm
2 Kerrie Bernstein

Women Masters 55-64

Pl First Name Last Name Team Time
1 Linda Cooper
2 Kathleen Porter
3 Jamie Coady

Women Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jennifer Woods
2 Trisha Buckley

Women Pro/1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Liz Van houweling
2 Molly Clark-oien
3 Linda Cooper
4 Marisa Boaz
5 Brittany Mcconnell
6 Abbey O'Brien
7 Isabelle Jensen
8 Kimberly Breuer