These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Cat 3/4 Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Steve Mcnamee
2 Colin Don
3 David Swanson taser/kenda
4 Benjamin Sullivan
5 Erik Keniston
6 Dejay Birtch
7 Corey Coplea
8 Richard Hurst fair wheel bikes
9 Chris Ramsey athlete octane
10 Ryan Waldron
11 Arthur Macfarland carlos obriens racing
12 Lane Sanders focus racing
13 Wilson Lee bicycle showcase
14 Joseph Shy carlos obriens racing
15 Darik Russell carlos obriens racing
16 Mike Peter
17 Brian Meyer athlete octane
18 Scott English
19 Dan Maher athlete octane

Cat 4 Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Richard Hurst Fair Wheel Bikes
2 Michael Melley
3 Joshua Christensen Carlos OBriens Racing
4 Tyler Coplea Four Unity
5 Robert Chorost
6 James Groos
7 Cameron Dean
8 John Smey
9 Grant Taylor
10 Tad Fagerholm
11 Jesse Peck
12 Larry Nelson YBC Racing
13 Robert Taynton
14 B j Goodheart
15 Jeffrey Ackley
16 Marty Coplea
17 Eran Mahres
18 Phil Doatmas

Juniors

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cypress Gorry Four Unity
2 Tyler Coplea Four Unity
3 Robert Chorost
4 Kenny Polley Landis/Trek
5 Garrett Chott
6 Daniel Conley
7 Brandon Mcnulty
8 David Polley
9 Izaak Wood

Master Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kamden Reedy Four Unity Racing
2 Kyle Reedy Four Unity Racing
3 Benjamin Webster Four Unity Racing
4 Jeff Herrera Carlos Obriens Racing
5 Wayne Gorry Four Unity Racing
6 Chris Ramsey Athlete Octane
7 Shawn Daly Southwest Hand Cycling Team
8 Lane Sanders Focus racing
9 Shane Lee Team WM
10 Brian Palen Colavita Racing

Men Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tim Allen
2 Kamden Reedy Four Unity Racing
3 Ryan O'connor Carlos OBriens Racing
4 Kyle Reedy
5 Benjamin Webster
6 Ryan Zupko Team WM
7 Dan Maher
8 John Sawasky Schampa Racing
9 Benjamin Sullivan
10 Zachary Keller
11 Hawke Morgan
12 Tad Fagerholm
13 Shane Lee Team WM
14 Elliot Anderson
15 Daniel Conley
16 Jeff Herrera Adrenaline Race Team
17 Cypress Gorry Four Unity
18 Brian Meyer University of Arizona

Women Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Linden Lane Soulcraft
2 Melanie Meyers
3 Sue Rawley
4 Kelsi Montgomery
5 Myia Wood
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with