These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nick Mackie
2 Joshua Benton
3 Eric Kirby Athletes to End Alzheimers
4 Thomas Barbazuk Legsmith
5 Drew Smith GDI

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Eliot Spector
2 Michael Voss
3 Peter Davis Velobrew
4 Gavin Davis VELOBREW
5 Pete Reimann

Men Junior 13-16

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gavin Davis VELOBREW
2 Dylan Daugherty
3 Marlin Klein
4 Oliver Csepke Gainesville Composite MTB

Men Junior 17-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jackson Voss Avout Racing
2 Daniel Csepke Gainesville Composite MTB

Men Junior 9-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Omar Saab

Men Master 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matthew Nalesnik Z BOYZ RACING
2 Clint Bridier UnderGround Off Road
3 Andrew Balaschak

Men Master 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Troy Zimmerman
2 Jamie Cannon Underground Offroad
3 Todd Vanselous West Coast Cycling
4 A Saulo velazquez

Men Master 55+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kirk Corsello NGCA Tyler Perry Cycling Team
2 Paul Curley Spin Arts Cycling
3 Mark Kuntz Save A Warrior
4 Roy Gryskevich Frankford Mountain Bike Racing Team
5 Dave Severn
6 Ron Swenson Unattached
7 Paul Schwartz

Men Pro/Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Guarniere Julien Zone 12
2 Austhof Tyler Team Florida

SS

Pl First Name Last Name Team Time
1 Eric Kirby Athletes to End Alzheimers
2 Thomas Barbazuk Legsmith
3 Drew Smith GDI

Women Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ashley Davis Velobrew
2 Elizabeth Pruiksma
3 Ginny Mcfall Z-Boys Racing
4 Valerie Rozzo
5 Lauren Zhadanovskiy
6 Kayla Yuengling

Women Junior 13-16

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lucy Voss Avout Racing
2 Kylie Cannon
3 Isabella Posth Posth Sisters Racing
4 Elseya Wellehan Gainesville Composite NICA

Women Junior 17-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ashley Davis Velobrew

Women Pro/Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
DNF Amy Horstmeyer Amy Talbot
DNF Ginny Mcfall Ginny McFall