These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Jr Boys 10-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luke Dahlen Unattached

Jr Girls 10-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Anya Malarski Unattached

Masters 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jeff Evanson Minneapolis Bicycle Racing Club
2 Charles Townsend St Paul Bicycle Racing Club
3 William Kuster Loon State Cyclists
4 Jeffrey Hilligoss Silver Cycling
5 Jeff Colbeth Big Ring Flyers
6 Michael Lyner The Bikery Cycling Club
7 Stuart Benson Unattached
8 Tom Bengel Unattached
9 Mark Overgaard Gopher Wheelmen
10 Dan Meyer Loon State Cyclists
11 Brian Hirsch The Bikery Cycling Club
12 Rich Baillargeon Unattached

Men 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Zach Schuman powerade indyfab
2 Seth Haskell Unattached
3 Benjamin Cox Birchwood/GIS
4 Jacob Huot SPA Cycling
5 Jason Scherman Wannabee Racing
6 Chance Glasford Unattached
7 Ryan Carlson Unattached
8 Ryan Marsel Behind-Bars/LGR
9 Bryan Hill St Paul Bicycle Racing Club
10 Mike Berger Unattached
11 Jacob Nelson Ramsey Cycling Club
12 Matt Christiaansen Big Ring Flyers
13 Jeremy Norton Unattached
14 Larry Warrington sph
15 Larry Schonhardt Loon State Cyclists
16 Isaac Giesen sph
17 Robert Vigil Minnesota Cycling Team
18 Ian Johnson Behind-Bars/LGR

Men A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Adam Bergman Kentucky Flyers Cycling Inc
2 Pat Lemieux Kentucky Flyers Cycling Inc
3 Joshua Roeser Flat City Cycling Club Inc.
4 Cody Larson Unattached
5 Christopher Smith Hup United
6 Craig Faulkner Synergy
7 Jared Roy Crossniacs
8 Jay Henderson Silver Cycling
9 Andrew Kruse Speedfix Racing p/b Zubaz
10 Chad Macy Loon State Cyclists
11 Spencer Haugh Behind-Bars/LGR
12 Frederick Feirn Specialized
13 Todd Heiser Silver Cycling
14 Rich Bergstrom Gopher Wheelmen
15 Daniel Cleary BikeThrow Racing

Men B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chris Alme BikeThrow Racing
2 Daniel Jacobsen Gopher Wheelmen
3 Chris Ames Freewheel Bike
4 Robert Byers St Paul Bicycle Racing Club
5 Taylor George Birchwood/GIS
6 Caleb Donaldson St Paul Bicycle Racing Club
7 Kyle Mckimpson Unattached
8 Steve Laurel Flat City Cycling Club Inc.
9 Ulises Salas SC Velo
10 Jeremy Ames Freewheel Bike
11 Chris Sur Unattached
12 Adam Birr Unattached
13 Dan Meyer Loon State Cyclists
14 Matt Huron Kenwood Racing
15 Joseph Funk Hup United
16 Lee Bengel SPBRC
17 Chad Weisgram Unattached

Women 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Heather George Birchwood/GIS
2 Desta Meyer Silver Cycling
3 Martha Flynn-kauth Crossniacs
4 Iman Mefleh LGR/Behind Bars
5 Sherry Berde townsend Gopher Wheelmen
6 Cheryl Barker Silver Cycling
7 Julia Twaddle Freewheel

Women A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bianca Bergman Kentucky Flyers Cycling Inc

Women B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kristy Henderson Silver Cycling
2 Terra James Behind-Bars/LGR

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with