These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Jr Men C 14 & under

Pl First Name Last Name Team Time
1 Logue Peyton Pistis
2 Vos Robby Flywheel Cycling Solutions

Jr Men Cat A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Artner Adam Cycle Analysis

MASTERS A 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Shepherd Dan Cycle Sport Racing
2 Striley Doug Cycle Sport Racing
3 Vos Alan Flywheel Cycling Solutions

MASTERS A 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mautner Paul Team Rose City
2 Dooley Curt

Men B 18 & Under

Pl First Name Last Name Team Time
1 Fawcett Keith Pistis

Men B 35-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Champion Ryan Pacific Power Blue Sky
2 Thomas Leroy
3 Logue Shawn Pistis
4 Sheadel Brian Cycle Analysis
5 Maddox Andrew Cycle Analysis
6 Fairbanks David Cycle Analysis
7 Miller John
8 Anderson Eric Pacific Power Blue Sky
9 McCann Cliff Pistis

Men B 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Hurlburt Paul Pistis
2 Provencher Darell Team Rose City
3 Gustafson David

Men C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gross Thomas
2 Cangilose Julian
3 Cullan Kellan

Men C 18 & Under

Pl First Name Last Name Team Time
1 Hanson Blake
2 Perrin Zachary Pistis

Men C 35 - 49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nelson Frank
2 Macfarland David Team Step Up Roseburg
3 Geddings Jeff

Men C 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Thiebes John

Men Cat A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Perrin Bear Pistis
2 Longiotti Cordino Desalvo Custom Cycles Racing
3 Churchill Scott Desalvo Custom Cycles Racing
4 Keller Tom Pistis
5 Thomas Andrew
6 Pratt Trevor Muy Felcho
7 Krause Mark Land Shark
8 Todd Luke Muy Felcho
9 Hogan Richard Land Shark
10 Gilmour Zach Hutch's Klamath Falls
11 Staha Stephen Cycle Sport Racing

Men Cat B

Pl First Name Last Name Team Time
1 O brian Sean
2 Burvell Adam
3 Heaton Patrick
4 Davis Joseph Cycle Analysis
5 Fawcett Brian Pistis
DNF Smith Matt Muy Felcho

Women B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bieri Rebecca Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
2 Schiavo Lillian Hutch's Klamath Falls
3 Champion Amy Pacific Power Blue Sky
4 Morgan Janis Pistis

Women C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bartloff Jennifer
2 Culver Barbara Bacon & Beer

Women C 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Hinkley Dani WebCyclery.com

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with