These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Elite Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alexander Candelario
2 Bruce Syvertsen
3 Abe Rotstein
4 Don Myrah
5 Scott Chapn
6 Noah Silverman
7 Bjorn Fox
8 Aaron Wilcher
9 Benjamin Dodge
10 Simon Vickers
11 Justin Thomas
12 Matthew Obregon
13 Jp Donovan
14 Scot Ferguson
15 Paul Guerra
16 Dear Poshard

Elite Women

Pl First Name Last Name Team Time
1 Katerina Nash
2 Gina Hall
3 Emily Thurston
4 Courtney Dimpel
5 Haley Juno-galves
6 Hollie Mcgovern
7 Ellen Sherill
8 Margaret Shanafield

Junior Men 15-16

Pl First Name Last Name Team Time
1 Spence Peterson
2 Tobin Ortenblad
3 Skyler Taylor

Junior Men 17-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bjorn Fox
2 Alex Howard

Junior Women 10-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Maddie Ortenblad

Master Men 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Don Myrah
2 Anastasio Flores jr
3 Robert Braun
4 Scott Phillips
5 Monte Boyle
6 Eric Bustos
7 Shawn O'meara
8 Tim Thompson
9 Aj Kennedy
10 Jeff Angermann
11 Scott Carothers
12 Scott Leland

Master Men 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Mundelius
2 Kevin Merrigan
3 Steve Ouzounian
4 Logan Kelsey
5 Brett Lambert
6 Thomas Fox
7 Paul Lennon
8 Evan Adams
9 Mark Henry
10 Justin Eatinger
11 Scott Weaver
12 Jeff Poulsen
13 Unknown rider
14 Christopher Holmes
15 John Collins
16 Jim Barkley
17 G boyd Tarin
18 Matt Mansur

Master Men 55+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Norman Kreiss
2 Paul Gossi
3 Rod Mccollough
4 Ronald Riley

Master Women 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Heather Langendorfer
2 Paige Galeoto
3 Penny Collins

Master Women 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Yvonne Walbroehl
2 Soni Poulsen
3 Kristi Stewart

Master Women 55+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jenny Frayer
2 Christine Cremo

Men's B 35+*

Pl First Name Last Name Team Time
1 Scott Carothers
2 Matty Larsen
3 Jude Mayne Reno Wheelmen
4 Spencer Ericksen
5 John Albrecht
6 Robb Wolf
7 Ross Mcmahon
8 David Noble
9 David Taylor
10 Brice Shoolroy
11 Eric Ingram

Men's B*

Pl First Name Last Name Team Time
1 Skyler Taylor
2 Brian Wallace
3 Josh Rennie
4 Levi Grabo
5 Benjamin Tedore
6 Andrew Sizelove
7 Cj Dudley
8 Stephen Berg
9 Brian Sparks
10 Christopher Dugan

Men's C*

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cory Caldwell
2 Joe Herrick
3 Dave Page
4 Joseph Togoan
5 Martin Lagarza
6 Rich Paul
7 Coby Rowe
8 Reid Weber
9 James Hunter
10 David Simon

Singlespeed A's

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tim Cannard
2 Evan Sarna

SS Men's B*

Pl First Name Last Name Team Time
1 Raj Crow

Women's B/C*

Pl First Name Last Name Team Time
1 Paige Galeoto
1 Erica Greif
2 Miss_mary Perez

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with