These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Jrs

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sawyer Cleeland
2 Brendan Schoen

M Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alexander Grman
2 Jay Strothman
3 Anthony Dust
4 Brett Heuring
5 Scott Peipert
6 Aaron Koch
7 Ron Bridal
8 Martin Lang
9 Andrew Lister
10 Ryan Wachter
11 Scott Ogilvie
15 B.j. Keane
DNF Patrick Gillespie
DNF Mark French
DNF Casey Saunders

M3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kyle Cress
2 Aaron Gardner
3 Josh Rodgers
4 Patrick Kirkes
5 James Klages
6 Leith Carey
7 Mark Hofmeister
8 Jason Torbitzky
9 Josh Picker
10 Tim Pike
11 Randall Stateler
12 Justin White
13 Jason Zoll
14 Karl King
15 Craig Cooper
16 Lewis Reece
17 Matt Karonowski
18 Rick Bass
19 Justin Holden
20 Roberto Barrios
21 Daniel Tirado

M4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Keith Vogl
2 Tim Pike
3 Mike Rickey
4 Jon Halterman
5 Louis Brown
6 Ryan Ellen
7 Keith Dudding
8 Jeff Maassenn
9 Salvatore Gulottu
10 Rudy Schwarz
11 Guillermo Garsed
12 Lee Vannorman
13 Tim Titsworth
14 Isara Punjasthittewt
15 Richard Pierce
16 Charles Mayden
17 Dale Cira
18 John Baynes
19 Jason Roche
20 Sam Hall
21 Jody Dwiggins
22 Tom Harp
23 John Telthorst
24 Jim Alseth
25 Chris Orban
26 Terry Eldridge
27 Reno Peterson
28 John Mccracken
29 Eric Price
30 Jason Kraus
31 Russ Darbon
32 Wade Stewart
33 Jason Bailey
34 Tim Sanders
35 Craig Moncey
36 Mike Wever
37 Paul Schmidt
DNF Kevin Autenrieth

M40+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chris Cleeland Michelob Ultra - Big Shark Racing Team
2 Trent Donat
3 Michael Hills
4 Paul Quindry
5 Sam Moore
6 Patrick Gribbon
7 Brian Tober
8 Dale Homolka

SS

Pl First Name Last Name Team Time
1 Justin White
2 Jason Zoll
3 Dave Smith
4 Joe Walsh
5 Patrick Koetting

W Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Carrie Cash
2 Liz Heller
3 Teresa Sedlacek
4 Trish Clark
5 Cat Ebeling
6 Christine Roettger
7 Allsion Braddock

W4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rachel Sleeman
2 Erin Fuselier
3 Bethany Himel
4 Missy Phegley
5 Nicole Long
6 Susan Kubinak Dogfish Racing Team
7 Sandie Bass-ringdahl
8 Robin Rangey
DNF Melissa Thomas
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with