These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

JR MEN B 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Perrin Zachary Pistis
2 Wimberly Thomas
3 Fate Thomas
4 Dowse Austin

Jr Men C 14 & under

Pl First Name Last Name Team Time
1 Connors Kealan
2 Shepherd Alex Team Cycle Sport
3 Mullane Haley

Jr Men C 18 & under

Pl First Name Last Name Team Time
1 Connors Sean
2 Honsinger Clara

Master Men B 35-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bingham Rob Life Cycle Racing Team
2 Bagshaw Sean Flywheel Bicycle Solutions
3 Nelsen Frank
4 Kneeland Thom Service Course Velo
5 Connors Kevin
6 Winnick Peter
7 Julyan Rich
8 Myers Bill Service Course Velo
9 Maddox Andrew Cycle Analysis
10 Culver Eric
11 Geddings Jeff
12 McCann Cliff Pistis
DNF Sheadel Brian Service Course Velo

Master Men B 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Quinn Jeff
2 Hull Gary
3 Wertzberger Paul
4 Dooley Curt
5 Gustafson David
DNF Bennett Bob Cycle Analysis

Master Men C 35-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Adams Justin
2 Settle Shane
3 Tillery Rick
4 Dowse Rod
5 Fate Robert

Master Men C 50 +

Pl First Name Last Name Team Time
1 Griego Francis
2 Budd Derek
3 Olson Don

Master Women C 35-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lind Jennifer
2 Harris Jill
3 Keller Sharon
4 Rogers Barbara

MASTERS A 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Keller Tom Sappo Hill Soapworks/DeSalvo Custom Cycles
2 Reitz Dave Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
3 Shepherd Dan Team Cycle Sport
4 Lennon Paul Owens Healthcare
5 Striley Doug Sappo Hill Soapworks/DeSalvo Custom Cycles
6 Burrill Jon
7 Friesen John Owens Healthcare
8 Teel Eric Service Course Velo
9 Paula Mike
10 Singleton Jason Service Course Velo
11 Wimberly Roger
12 Perrin Bear Pistis

Singlespeed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kovash Chris
2 Bagshaw Ian Flywheel Bicycle Solutions
3 Davis Joseph Cycle Analysis
4 Fawcett Keith Pistis
5 Culver Barbara

SR Men C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Hoppe Aaron

Sr Men Cat A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matt Dooley Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
2 Artner Adam Land Shark
3 Anderson Jordan Owens Healthcare
4 Kreoz Cameron
5 Gilmour Zach
6 Staha Stephen Flywheel Bicycle Solutions
7 Krause Mark Land Shark
8 Hogan Richard Land Shark
DNF Pratt Trevor

Sr Men Cat B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Smelser Michael
2 Ames Cody
3 Mckee Eric
4 Cullan Kellan Cycle Analysis
DNF Shand Chaz

SR Women B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mejia Fernanda Flywheel Bicycle Solutions
2 Bartloff Jennifer

Sr Women C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ledford Jamie
2 Kakouris Emily

Women B 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Schiavo Lillian

Women B 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gill Michell
2 Ross Theresa
3 Morgan Janis

Women C 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Blackshear Kathleen
2 Budd Kim

Women Cat A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bieri Rebeccah Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with