These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luke Yantis Bicycle Sport Shop Cyclocross Team
2 Brian Odonnell Bayou City Racing
3 Mikey Benes Broken Films Racing
4 Mason Shea Bicycle Sport Shop Cyclocross Team
5 Robert Mcguire Bicycle Sport Shop Cyclocross Team
6 Mark Ashton Mirage
7 Jack Ishihara
8 Dave Mclaughlin Jack & Adam's Racing Team
9 Clayton Mcgrath Joe's Pro Bikes
10 Michael Shepherd Cyclocrossracing.com
11 Vic Alvarez
12 Brett Kinsey Bicycle Sport Shop Cyclocross Team
13 Joseph Doyle Kelly's Team
14 Kevin Gregory KingRacingGroup
15 Louis Joens
16 Paul Gerhardt
17 Corvin Alstot Bayou City Racing
18 Jerry Bueno 787 Racing
19 Eric Fleming
20 Alberto Spishakoff
21 Josh Bart

Men Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Clayton Mcgrath Joe's Pro Bikes
2 Brian Meelbusch
3 Kevin Mcree Jack & Adam's Racing Team
4 Nathan Mills Bayou City Racing
5 Spencer Brown Bicycle-Heaven
6 Luke Fleming Sugar Cycles
7 Connor Simmons
8 Daniel Curtin Bicycle Sport Shop Cyclocross Team
9 Scot Pemberton VooDoo Racing
10 Gary Obernolte Bat City Cycling
11 Jim Thomas Texas Mountain Bike Racing Association
12 Jake Lanoux Central Texas Powersports
13 Marciano Sanchez Ride Away Cycling Club
14 Donald Garcia
15 Travis Turner
16 Andrew Baker
17 Jim Shahan
18 Clyde Stafford jr Mirage
19 Justin Mcquerry Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsubishi
20 Brandon Jackson Bikesport/ION

Men Cat1/2/3/4 Junior 10-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ian Anderson Bicycle-Heaven
2 Tallon Pemberton

Men Cat1/2/3/4 Junior 10-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Conner Gregory FCS Cycling
2 Grant Spring Bicycle Sport Shop Cyclocross Team
3 Sawyer Brown

Men Cat1/2/3/4 Master 40-99

Pl First Name Last Name Team Time
1 Marc Bergeron
2 Chad Christian Joes Pro Bikes
3 Craig Fitzgerald Woodlands Cycling Club Race Team
4 David Parker Bicycle-Heaven
5 Charles Dixon Austinbikes Cyclocross Team
6 Kelly Kerby Austin Nationals Cycling
7 Tony Phongsy Bikesport/ION
8 Frederick Willemsen Bicycle Sport Shop Cyclocross Team
9 Boyd Wallace Cyclocross Racing Team
10 Kurt Hahn Hawley's Bicycle World Racing Team
11 Patrick Mcgrath Joes Pro Bikes
12 Robert Sisk Bikesport/ION
13 Michael Linkous

Men Cat1/2/3/4 Master 50-99

Pl First Name Last Name Team Time
1 Eric Jordan Lone Star Racing Club
2 Kevin Barton Joes Pro Bikes
3 Doug Foxworth
4 Jimmie Vaughan Bicycle-Heaven
5 Martin Soetaert Bat City Cycling
6 Don Losawyer Tri-City Bicycles
7 Corvin Alstot Bayou City Racing
8 John Miller Bicycle-Heaven

Men Cat1/2/3/4 Master 60-99

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Collins Bat City Cycling

Men Cat1/2/3/4 Single Speed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rolando Roman Austinbikes Cyclocross Team
2 Leonard Mason
3 James Murff Bat City Cycling
4 Corey Moser VooDoo Racing
5 Rebekah Trevelise
6 Eduardo Cen

Men Pro1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kevin Fish KCCX Fuji Elite Cyclocross Team p/b Challenge Tire
2 John Cody Bicycle-Heaven
3 Austin Stewart Dallas Bike Works
4 Robert Kane Bicycle-Heaven
5 Jeff Campbell Joes Pro Bikes
6 Scott Minard Bayou City Racing

Women Cat1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jenny Willhite Bat City Cycling
2 Anna Felton Bayou City Racing
3 Cherie Spooner

Women Cat1/2/3/4 Junior 10-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Antoinette Mccall
2 Gillian Marvin
3 Joan-leah Alexander

Women Cat3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lisa Hartman Sugar Cycles
2 Rheannon Cunningham Bat City Cycling
3 Grace Benes
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with