These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Jr Men 14 & under

Pl First Name Last Name Team Time
1 Andrew Blocher

Jr Men 18 & under

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matt Dooley

JR Men A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Stephen Gann Landshark

Masters 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Maurice Torano Hutch's-OIC
2 Dave Engstrom Cycle Analysis
3 John Raedeke Team Pistis
4 Glen Gann Landshark
5 Richard Fox Landshark
6 Bill Myers
DNF Micheal Vose Sim's

Men B 35-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dave Reitz
2 Jason Singleton Desalvo Custom Cycles Racing
3 Chet Collins Athlete Repair.com
4 Greg Silver
5 Owen Martin
6 Scott Toll Cycle Sport
7 Bart Qualls Marty's Cycle & Moore
8 Don Reeser Team Pistis
9 Vern Niehaus Cycle Analysis
DNF Bryan Foster Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
DNF Cliff Mccann Team Pistis

Men B 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Larry Scott Landshark
2 David Gustafson

Sr Men A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nathan Riddle Wilderness Trail Bikes
2 Reny Townsend Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
3 Bear Perrin Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
4 Thom Kneeland Desalvo Custom Cycles Racing
5 Richard Hogan Cycle Analysis
6 Ryan Evans Team Pistis
7 Brian Johnson Marty's Cycle & Moore
8 Brian Schoene
DNF Kevin White Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles

SR Men B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alex Criss Cycle Sport
2 Alan Vos Flywheel Bicycle Solutions
3 Brian Happ
4 Micheal Welch Cycle Analysis
5 Eric Teel Flywheel Bicycle Solutions
6 Stephen Staha Cycle Sport
7 Stephen Glass Collin's Cycle Shop
8 Corey Qualls Marty's Cycle & Moore
9 Jesse Mcloud
10 Steven Carlino Team Pistis
11 Marcos Cordiero
12 Joseph Davis Subculture Racing
DNF Jesse Finch gnehm Bike Peddler

SR Women A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kristi Green Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
2 Becca Margulies
3 Amy Klakulak
4 Tish Harlow Marty's Cycle & Moore

Women B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Amy Warner Cycle Sport
2 Cyndi Pierce
3 Kathryn Lapointe Cycle Analysis
4 Lillian Schiavo
5 Randee Jour
6 Amy Raedeke

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with