These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Cat1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Josh Thornton -
2 Chris Slack Infinity
3 Taylor Warren Colorado State
4 Jarrod Shoemaker Endurance Shield
5 Eric Stubbs 352
6 Christian Ahrens 352
7 Tim Hayes 352
8 John paul Russo Colavita

Cat3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ed Dunne Cycle Logic
2 Chase Tennyson 352 Racing
3 Graham Partain Orange State
4 Taylor Norton 352 Racing
5 Steven Mace 352 Racing
6 Ryan Fisher
7 Unknown Rider
8 Kelby Roberts AAA
9 Unknown Rider
10 Quang Nguyen Orange State
11 Michael King ORC
12 Christian Henrich
13 John Hovius

Cat4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tyler Hecht
2 Jason Smith
3 Brian Jenson Pure Racing
4 Scott Ward
5 Dennis Jones
6 Zechariah Musselman Colavita
7 Scott Molnar
8 Michael Toth
9 Greg Hodges AJ's Bikes
10 Chris Stevens
11 Tim Klausutis
12 Michael Folino
13 Kenneth Adams
14 Kristopher Kauvaros

Masters 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Benjamin Smith 352
2 John Hovius AAA
3 Rich Dybdahl Pure Racing

Masters 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Scotty Graham
2 Todd Frobish
3 Jeff Zipperer Infinity
4 Tim Crowley
5 Rob Reyneke AAA
6 Dennis Jones
7 Michael Toth
8 Todd Leedy 352
9 Tim Klausutis
10 Dario Perez Miami Velo

Masters 55+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ted Hollander
2 Paul Schwartz ORC
3 Robert Kilcullen BBC

Singlespeed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Graham Partain 352
2 Richard Buning 352
3 Ryan Fisher 352
4 Brian Jenson Pure Racing
5 John Hovius AAA
6 Rich Dybdahl Pure Racing

W1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Laura Parsons Rose Bandits
2 Jennifer Talley
3 Michelle Blake Colavita

W4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Amy Plotkin Rose Bandits
2 Leah Mantle
3 Jennifer Talley
4 Katherine Adams
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with