These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2/3/4/5 16+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tyler Coplea
2 Dan Maher
3 Brad Wilhelm
4 Hunter Keating
5 Terry Schmidtknecht
6 Mark Bibbey Focus Racing
7 Clayton Peck OTR Training Center/GPE
DNF Chris Capages
DNF Kyle Reedy Unity Racing
DNF John Sawasky

Men Cat 1/2/3/4/5 Single Speed 16+

Pl First Name Last Name Team Time
1 James Aguilar

Men Cat 3/4 16+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Steve Price
2 Nathan Franke
3 Josh Christense Carlos O'Briens Racing
4 Jeffrey Ackley Cycle-Smart, Inc.
DNF Ken Montaney
DNF John Ritter Bicycle Ranch
DNF Michael Castro Bicycle Ranch
DNF Kenny Polley Landis/Trek

Men Cat 4 16+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brandon Mcnulty Fly Racing Team
2 Andrew Cope Tribe Multisport
3 Adam Gould
4 Davis Mcneil DNA Cycles Racing
5 Matt Boness
6 Jeff Siepker OTR Training Center/GPE
7 Dale Agar Focus Racing
8 E Paul koury
9 Stephen Banta Tribe Multisport
10 Thomas Davis
11 Adam Burleson NBOUNDZ Racing
DNF Heath Pyle Focus Racing

Men Junior 10-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 David Polley Landis/Trek

Men Master 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Steve Price
2 Josh Robertson
3 Daryll Mckenzie Team Rhino
4 Terry Schmidtknecht
5 Steve Anderson Team Roaring Mouse
6 Mark Bibbey Focus Racing
7 Jeff Baylor Bicycle Ranch
8 Clayton Peck OTR Training Center/GPE
9 Daniel Goodspeed
10 Matt Demicco Focus Racing
11 John Ritter Bicycle Ranch
DNF Erin Morley
DNF Don Eldridge DNA Cycles Racing
DNF Chris Capages
DNF Nathan Franke
DNF Heath Pyle Focus Racing

Men Master 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jeffrey Frost Absolute Bikes Team
2 Jim Penn
3 Dale Agar Focus Racing
4 Don Aldrich
5 Brian Schauer
6 David Rackoski Landis/Trek
DNF John Schultejann

Women Cat 1/2/3/4/5 16+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lee-ann Beatty Body by Vi p/b Velo Vie
2 Kat Salthouse

Women Master 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Debbie Hunter Bicycle Ranch
2 Katherine Farago Global Bikes Racing / Specialized
3 Pamela Baylor Bicycle Ranch
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with