These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

JR Women C 14 & under

Pl First Name Last Name Team Time
1 Julietta Longiotti Sappo Hill Soapworks

Master A/B 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nathan Sheafer

Master Men B/C 35-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brian Bowles Sappo Hill Soapworks
2 Eric Teel
3 Cody Ames
4 Bill Myers
5 Aaron Mock Cycle Analysis
6 Bart Qualls
7 Eric Mckee
8 Micheal Davis
9 Corey Qualls
10 Colter Chancellor
11 Dave Metz
12 Cliff Mccann Sappo Hill Soapworks
13 Kai Reynolds
14 Rick Tillery
15 Mick Reynolds
16 Adrian Bosch

Master Men B/C 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Marty Cochran
2 Jeff Quinn
3 Paul Mautner Veloforma
4 Gary Frank
5 Eugene Anderson Cycle Analysis
6 Gary Hull
7 Marc Ditommaso
8 Chris Stapleton
9 David Gustafson

Master Men C 35-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tim Krupp Cycle Analysis
2 David Linthorst

Master Men C 50 +

Pl First Name Last Name Team Time
1 Craig Rutledge

Master Women B/C 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Theresa Ross

MASTERS A/B 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tom Keller Sappo Hill Soapworks
2 Dave Rietz Team Cycle Sport
3 Joe Chaves Sappo Hill Soapworks
4 Matt Kline Sappo Hill Soapworks
5 John Friesen
6 Rob Bingham Life Cycle Racing Team
7 Dan Shepherd Team Cycle Sport
8 Doug Striley Sappo Hill Soapworks
9 Mark Williams Team Cycle Sport
10 Rich Julyan Team Cycle Sport
11 Dave Masessa
12 Frank Nelson
DNF Bear Perrin Sappo Hill Soapworks

Singlespeed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Codino Longiotti Sappo Hill Soapworks
2 Ian Bagshaw
3 Jeff Smith Team Cycle Sport
4 Kurt Holtzclaw
5 Aaron Hoppe
6 Joseph Davis Cycle Analysis
7 Barbara Culver

Sr Men Cat A/B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Reny Townsend Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
2 Andy Redden
3 Stephen Staha
4 Rob Marten Team Cycle Sport
5 Zach Glimour
6 Michael Smelser Sappo Hill Soapworks
7 Richard Hogan Land Shark

Sr Men Cat B/C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Prezemek Autczak
2 Brian Buskirk Trinity Bikes
3 Kellan Cullan Cycle Analysis
4 Jacob Hammond Cycle Analysis

SR Women B/C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Fernanda Mejia
2 Jennifer Bartloff

Sr Womenen C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sage Bosch
2 Constance Krupp Cycle Analysis
3 Cameo Longiotti

Women B/C 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Linda Tesman
2 Sheri Zwagerman
3 Jody Schmidt
4 Lillian Schiavo
5 Ruth Hill Team Cycle Sport

Women C 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mary Hull

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with