These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Junior B/C U14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Naga Slawta Land Shark
2 Adam Kellar
3 Julietta Longiotti Sappo Hill Soapworks

Masters A/B 35-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dave Reitz Team Cycle Sport
2 Reny Townsend
3 Alan Vos Flywheel Bicycle Solutions
4 Ben Brainard Flywheel Bicycle Solutions
5 Dan Shepherd Team Cycle Sport
6 Ron Laverty Team Cycle Sport
7 Mark Williams Team Cycle Sport
8 Bryan Simpson
9 Alex Hayes Team Cycle Sport
10 Doug Striley Sappo Hill Soapworks
11 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions
12 Jeff Smith Team Cycle Sport
13 Jason Peters Sappo Hill Soapworks
14 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions
15 Glen Gann Land Shark
16 Todd Stumpenhaus Team Cycle Sport
17 Stephen Staha Team Cycle Sport
18 Robert Dudley Team Cycle Sport
19 Marty Hammond
20 Richard Hogan Land Shark
21 Bryan Foster
DNF Nathan Sheafer
DNF Rich Julyan Team Cycle Sport
DNF Thom Kneeland
DNF Matt Kline Sappo Hill Soapworks
DNF Rob Bingham

Masters Men B/C 35-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Harris
2 Aaron Mock Cycle Analysis
3 Andrew Maddox Cycle Analysis
4 Mike Davis
5 Ritch Duron
6 Bart Qualls
7 Corey Qualls
8 Eric Frye
9 David Fairbanks
10 Darell Jarvis
11 Tim Krupp Cycle Analysis
12 Cliff Mccann Sappo Hill Soapworks
13 Patrick Butsch
14 Jason Gillaspie
15 Curtis Burrill Team 10 Barrel

Masters Men B/C 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jeff Quinn
2 Marc Ditommaso
3 Dan Bittick
4 Jeff Judkins
5 Micheal Bansmer
6 David Moss

Masters Women B/C 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kathlean Blackshear
2 Lillian Schiavo
3 Deborah Moss

Senior Men Category A/B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Przemek Antczak Sappo Hill Soapworks
2 Matt Dooley
3 Stephen Gann

Senior Men Category B/C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lacy Meadow
2 Tory Mock
3 Kellan Cullan Cycle Analysis

Senior Women B/C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jennifer Bartloff
2 Lisa Chancellor
3 Krupp Constance Cycle Analysis

Senior Women Category A/B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rebeccah Bieri

Singlespeed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tom Keller Sappo Hill Soapworks
2 Cordino Longiotti Sappo Hill Soapworks
3 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions
4 Aaron Hoppe Team 10 Barrel
5 Seth Barnard
6 Joseph Davis Cycle Analysis
DNF Ryan Gracy Team Cycle Sport

Women B/C 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jody Schmidt Team Cycle Sport
2 Tami Mcgangle
3 Kate Rodriguez
4 Laura Jesswein
DNF Barbara Culver

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with