These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Gaertner
2 Gabe Varele
3 William Knudsen
4 Kristopher Holden
5 David Holden
6 Jerry Long

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chris Hogan
2 Kevin Thonney
3 John Kercher
4 Nigel Davies
5 Daniel Shaw
6 Matt Cusack

Men Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Marco Ammatelli
2 William Orr
3 Andy Anderson
4 Matthew Faunt
5 Joshua Monteith
6 Trevor Ashenbrener
7 Ryan Burks
8 Henry Hamby
9 Tony Bremer
10 John Osterback
11 Thomas Leach
DNF Jasun Marshall

Men Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Scott Allen
2 Chris Stuart
3 Linus Bauer
4 John Abernathy
5 Steve Ayers
6 Timothy Dunn
7 David Graves
8 Ryan West
9 Nicholas Rotter
10 Charlie Wolff
DNF Nathan Mcgoldnick

Men Collegiate Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alec Pasqualina
2 Ryan Burks
3 Scott Sturges
4 Tony Bremer

Men Junior 14+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jacob Ryse

Men Junior 6+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Keiton Long
2 Tyler Patton

Men Junior 9+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Thomas Estuar
2 Noah Holden
3 Kieran Long
4 Logan Sherrill
5 Aiden Mcardle

Men Master 40-49 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jason Jablonski
2 Jerry Long
3 Brian Fuller
4 Matthew Larsen
5 Kile Mcardle
6 Shaun Morgen
7 John Parker
8 Greg Connully

Men Master 50-59 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Steve Patton
2 Alan Petrie
3 Pat Kautzman
4 Andy Walker
5 Daniel Gillespie
6 Dale Wentworth
7 Jerry Hitchcock
8 Glen Copus
9 Murray Allen
10 Mark Sipe
11 Mike Murray

Men Master 60+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joe Anchondo
2 Thomas Hegwood
3 Frank Johnson
4 Frank Benish
5 Hank Greer

Men MTB Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alec Pasqualina
2 Jack Hesskamp
3 Ryan Witham
4 Mark Sipe
5 Matt Hanson
6 Daniel Hesskamp

Men Single Speed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jerry Long
2 Matthew Pollard
3 Jason Remington
4 Hank Greer

Women Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jayne Mclaughlin
2 Shannon Holden

Women Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Stacey Cowan
2 Chrystie Keller
3 Jessica Long
4 Stephanie Kane

Women Collegiate Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kaily Fineran

Women Junior 6+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Laura Pollard

Women Junior 9+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ellen Heyns
2 Megan Heyns
3 Audrey Pollard

Women Master 40+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jackie Allen
2 Sheila Heyns
3 Arlene Cook
4 Danielle Mcculloch

Women Single Speed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Renee Compton
2 Lynn Creager
3 Carla Smith

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with