These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Greg Lewis
2 Alex Morgan HiFi/PaulComp/EVEPC/Skratch
3 Ryan Travelstead Nero Veloce p/b Michael Thomas Coffee
4 Jed Schneider High Desert Bicycles Club
5 Clark Bearsmith
6 Brett Hawkins
7 Hadji Corona RA Racing Apparel/Trek Racing

Men CAT 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chris Sheehan Broken Spoke
2 Kyle Johnson Active Knowledge
3 Pedro Murga
4 Saul Gomez Bike n Sport Racing
5 Christopher Uchytil Blackrocks
6 Alan Ward
7 Brent Bonwell Bike n Sport Racing
8 Wendell Egelhoff Bike n Sport Racing
9 Seth Fry
10 Marcus Johnson
11 Matthew Chavez
DNF Jamie Lee

Men Junior 13-14 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Noah Vigil
2 Nate Patton

Men Junior 17-18 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gavin Laur

Men Junior 9-10 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jack Hawkins

Men Master 40+ CAT 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matt Patton Sport Systems Mountaintop Cycling
2 Chris Sheehan Broken Spoke
3 Nathan Masek High Desert Bicycles Team
4 Andy Drescher Endurance Obsession
5 Wendell Egelhoff Bike n Sport Racing

Men Master 50+ CAT 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Sonora Colavita Racing Inc.
2 Brent Bonwell Bike n Sport Racing
3 David Jordan Olev Rapido
4 Jeff Fleming High Desert Bicycles Team
5 David Bernstein NM Devo
6 Warren Hire Nob Hill Velo

Men Master 60+ CAT 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jan Bear Bike n Sport Racing
2 Jeff Huser NM Devo
3 Randall Silva Nob Hill Velo
4 Paul Laur Spindoc Cycling

Men Single Speed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chris Dineen Sport Systems Mountaintop Cycling
2 Bryan Wenzel

Women CAT 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jessie Linder Get Out! New Mexico
2 Maria Santiago Groove Subaru Excel Sports
3 Samantha Bear New Mexico Spokette Racing Team

Women Cat3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jj Bear New Mexico Spokette Racing Team
2 Kari Wilner New Mexico Spokette Racing Team

Women Junior 11-12 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Autumn Hawkins

Women Master 50+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kim Bear New Mexico Spokette Racing Team
2 Diana Hardy
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with