These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Junior 15-18 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 James Lloyd
2 Ryan Scott
3 Anna Powell

Junior 9-14 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Will Smith
2 Aj Halliday
3 Ethan Morris

Men Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Spencer Moavenzadeh
2 Jon Fields
3 Casey Fulton
4 Logan Jones-wilkins
5 Cory Lafleur
6 Benjamine Casella
7 Mike King
8 James Doyle
9 Sam Park
10 Christapher Lang
11 Elijah Shipp
12 Dominik Meier
13 Lester Brown
14 Christian Sheridan
15 Matthew Kuhn
16 Will Massey
17 Peter Henry
18 John Messersmith
19 Stephen Wood
20 Mike Lipka
21 John Emanuel
22 James Lloyd
23 Dan Wright

Men Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Greg Wittwer
2 Joe Fish
3 Ryan Cullen
4 Stuart Louder
5 Frank Cundiff
6 John Kruegler

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tannon Blankenship
2 Grant Fanning
3 Logan Jones-wilkins
4 Erik Bleecher
5 Mike Holliday
6 Lester Brown
7 William Leet
8 Gorgi Popstefanov Metra/XRCEL/Cycles 54
9 Gert-jan Duine
10 Travis Williams
11 Adam Karst
12 Mark Mclewee
13 Barrett Wassykat
14 Matt Juaneza
15 Sam Fleuchaus
16 Fabian Candelario
17 Simn Valencia
18 Ryan Edwards
19 Brad Turner
20 Darrick Morris
21 John Dixon
22 Lee Kallman
23 Aaron Cross
24 Ryan Scott
25 Michael York
26 Michael Killius
27 Brian Ezzelle
28 Jonathan Treloar
29 Cary Lindsey

Men Master 35+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 David Reid
2 Adam Northup
3 Mike Lipka
4 John Emanuel
5 Tom Vaquera
6 Chris Caton
7 Neil Landini
8 Brad Turner

Men Master 45+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chris Scales
2 Thomas Richeson
3 Dave Chamblin
4 Christian Sheridan
5 Philip Kielty
6 Tim Powell
7 Michael Carhart
8 Clarke Tanner
9 Michael Shipp
10 Mark North
11 Jason Lloyd
12 Mike Jinks
13 John Messersmith
14 Jonathan Wirsing
15 Tom Brookfield
16 Bill Evans
17 Jason Bradford
18 William Rock
19 Russ Baxter
20 Kieran Mcloughlin
21 Gordan Van hook
22 Brian Ezzelle

Singlespeed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joe Fish
2 Elwood Glass
3 Stuart Louder
4 Eric Crandell
5 David Hahn
6 Jerry Hadley
7 Travis Williams

Women Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Avanell Schmitz
2 Alexandra Campbellforte
3 Denelle Grant
4 Jennifer Pope

Women Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Maggie Barton Team Carytown Bicycle Company
2 Anna Scialli
3 Stephanie Lamb
4 Michelle Adams
5 Laney Butt Mermaid Winery p/b Virginia Asset Group
6 Sharon Leary
7 Meganne Huett

Women Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Anna Scialli
2 Laura Leaton
3 Rachel Jordan
4 Erica Cline
5 Adrien Arnold
6 Laney Butt Mermaid Winery p/b Virginia Asset Group
7 Amanda Laclair
8 Jill Mccranie
9 Sarah Anderson
10 Katlyn Yeskowski
11 Kendell Ryan
12 Meganne Huett
13 Katie jo Prince
14 Katherine Caton
15 Jayme Morris
16 Donna Christopher

Women Master 35+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Denelle Grant
2 Donna Wolf
3 Sharon Leary
4 Kristina Vaquera

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with