We're always here to help! | Search Help | | 888.956.9560 | Cart

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
Junior Men 15-16
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Gabe Murray Black Sheep Junior Cycling
2 Ethan Welshon Black Sheep Junior Cycling
Juniors 10-14
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Spencer Downing Unattached
2 Ian Mcpherson Flatiron Flyers
3 Stephen Haas Black Sheep Junior Cycling
4 Cade Bickmore Flatiron Flyers
5 Luc Freiburg Black Sheep Junior Cycling
6 Ellie Welshon Black Sheep Junior Cycling
7 Alex Johnson Unattached
8 Maxwell Nieberger Mudskippers Junior CX Team
9 Jacques De curnou Flatiron Flyers
Juniors 8-9
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Torin Bickmore Flatiron Flyers
2 Ben Johnson Unattached
3 Elizabeth Carter One-Day License
4 Maya Nieberger Mudskippers Junior CX Team
Men 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Aaron Anderson Unattached
2 Michael Robson MOOTS
3 Geoffrey Nenninger Unattached
4 Ben Ollett unattached
5 Kc Mccuiston Unattached
6 Georgia Gould Luna Womens MTB Team
7 Dave Messenheime Elite Bicycles
8 Colin Don University of Denver Cycling
9 Pieter Schouten Green Mountain Sports Velo
10 Ed Schultz Rocky Mounts/Izze Racing
11 Brian Moran Louisville Cyclery
12 William Baker Unattached
13 Alec Riendeau Unattached
14 Scott Wenzel One-Day License
15 Dusty Labarr Trek/VW
16 Steve Hageman Primal/HART
17 Darrin Johnson unattached
18 Rodrigo Mareno One-Day License
19 Henry Horrocks One-Day License
20 Steve Wegner Diamond Peak Racing
21 Marcel Van gardere Mix 1
22 Brian Brothers Skins Racing
Men 35+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Chuck Coyle Subaru - Vista Auto Group
2 J.j. Clark unattached
3 Travis Lukens Unattached
4 Bruce Hodgkins ExcelSports.com
5 Patrick Gallegos 8 Sixteen Racing
6 Kirk Olson Cyclists for the Planet
7 Brett Batchelder High Country Racing Team
8 Tim Leahy Natural Grocers p/b XP Companies
9 Matt Robinson Cyclists for the Planet
10 Hugh Maceachran Natural Grocers p/b XP Companies
11 Carl Boni Blue Sky Velo
Men 35+_4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jeff Hall Green Mountain Sports Velo
2 Mattias Wallin Unattached
3 Jeff Stephenson Diamond Peak Racing
4 Bob Prieto Blue Sky Velo
5 Jeffrey Homan Fort Collins Cycling Team
6 Barry Hanson Great Divide Brewing Cycling Team
7 Jonathan Day Velo-One Cycling
8 Bob Green Velo-One Cycling
9 Michael Beck Crossniacs
10 Doug Ferguson Unattached
11 Adolf Zoch One-Day License
12 Steve Urlocker Velo-One Cycling
13 Brian Johnson One-Day License
14 Rob Clark One-Day License
15 Chris Carlson Natural Grocers p/b XP Companies
16 Chancie Cavendish Fort Collins Cycling Team
17 Roger Hughes Blue Sky Velo
18 Craig Henry Unattached
19 Brian Lee Unattached
20 Jason Gugleman One-Day License
Men 4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 John Crawford One-Day License
2 Erik Ramirez Unattached
3 Andrew Wagner Front Rangers Cycling Club
4 Jerome Haas Unattached
5 Cary Dunn Yeti Mountain Madness
6 Ben Frost Green Mountain Sports Velo
7 Brian Woodard Team Body Sync
8 Ruben Vigil Fort Collins Cycling Team
9 Ryan Lewandowski Blue Sky Velo
10 Corey Riedel Black Sheep Junior Cycling
11 Andy Hagemann Natural Grocers p/b XP Companies
12 Manthony Carcella Rocky Mounts/Izze Racing
13 Wesley Smith Unattached
14 Bill Frielingsdo fOne-Day License
15 Andy Karolczek Moots Cycles
16 Brian Leaveskey One-Day License
17 John Kirkpatrick One-Day License
18 Sam Gordon Moots Cycles
19 Jim Fahling One-Day License
20 James Heuck RRV
Men 45+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Gary Thacker Chipotle/Titus
2 Brook Watts Great Divide Brewing Cycling Team
3 Bret Wade Alpha Bicycle Team
4 John Bliss Chipotle/Titus
5 Ken Brecheisen RMRC p/b Turin
6 Eric Houck Fort Collins Cycling Team
Men 55+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Scott Glasscock Team Rio Grande
2 Richard Elliott Christiancycling.com
3 Jim Cushing-murr Unattached
Men Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Colby Pearce Boulder Cycle Sport
2 Matthew Pacocha VeloNews
3 Kevin Mullervy Clif Bar Development Cross Team
4 Skyler Trujillo Black Sheep Junior Cycling
5 Darryn Biggerstaff Laurel Street Racing
6 Brad Cole unattached
7 Greg Krause Unattached
8 Chad Melis Oskar Blues/Redstone Cyclery
9 Conor Mullervy Clif Bar Development Cross Team
10 Allen Krughoff Team Rio Grande
11 Joseph Saperstein Team Rio Grande
12 Dave Messenheime Elite Bicycles
13 Corey Carlson Team Rio Grande
14 Aaron Bouplon Rocky Mounts/Izze Racing
15 Eric Moore ARADD
16 Brian Brothers Skins Racing
17 Joel Budacki Unattached
18 Stephen Shepherd Fort Collins Cycling Team
19 Anthony Wilhelm Unattached
Single Spd
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kevin O'Brien Skins Racing
2 Lew Perna Schwab Cycles Racing Team
3 Timothy Mcafoos Blue Sky Velo
Women 35+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jo Campbell Team Rio Grande
2 Laura Mizener Rocky Mounts/Izze Racing
3 Tracey Yates Unattached
4 Renee Schroeder Unattached
5 Eliza Walthers One-Day License
6 Jennifer Horrocks One-Day License
Women Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Georgia Gould Luna Womens MTB Team
2 Meredith Miller One-Day License
3 Lora Heckman unattached
4 Lauren Costantini SyCip Racing
5 Susan Prieto Blue Sky Velo
6 Lynn Bush Tough Girl
7 Michele Bliss Chipotle/Titus
8 Kristal Boni Blue Sky Velo
9 Julia Manley Colorado State University
10 Deirdre Garvey Louisville Cyclery
11 Beth Ross One-Day License