These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men 35+ Cat 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Aaron Barr
2 Andrew Johnson
3 Alexander Roberts
4 Seth Gunderson 717 Cycling P/b Rsi Panels
5 Pete Lobianco
6 Michael Hoffman

Men 40+ Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 James Kondisko
2 Sean Smith
3 Phil Fragale
4 Jamie Hibell
5 Sheldon Horst
6 Dave Stauffer
7 Jason Yeager
8 Jeff Shimko
9 Dan Myers
10 Donald Muddiman

Men 45+ Cat 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Reuther
2 Kelly Cline Philadelphia Ciclismo
3 Barry Wahner
4 Martin Mrugal
5 Werner Freymann
6 John Lux deluxx bikes
7 Joe Daub
8 Mike Stevens
9 Ryan Keown
10 Evans Rohrbaugh
11 Luke Sauder
12 Edward Williams Wooden Wheels Racing
13 Barry Jones Caffeinated Cyclist Racing
14 Richard Leibfried
15 Jason Eicholtz
16 David Lambert
17 David Reinhart
18 Dave Stauffer

Men 55+ Cat 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Paul Wahner
2 Kevin Saint clair
3 David Lowe
4 Martin Jones
5 Albert Bold
6 Scott Gamble
7 Scott Reynolds
8 Paul Kornet
9 Bobby Lee
10 Joseph Kenas
11 Roger Rabey
12 John Hamilton
13 William Marquis
14 Darin Benson
15 Louis D'Amelio
16 Bob Joos
17 James Wagner

Men 65+ Cat 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Donald Morrison
2 Nunzio Dibiasi
3 Frank Wigmore

Men Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Andrew Wulfkuhle
2 William Elliston
3 Craig Lebair
4 Joe Pigga
5 Jerod Stoner
6 Szymon Niemotko
7 Dustin Manotti
8 Jonathan Ruiz Lamprey Systems
9 Glenn Ferreira
10 Gentry Jefferson

Men Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gentry Jefferson
2 Glenn Ferreira
3 Benjamin Strine
4 Adam Erb
5 Keith Hower Freddie Fu Cycling Team
6 Josh Clingan
7 Keith Heisey
8 Martin Mckeon
9 Andrew Fleming Kelpius Cycling
10 William Walton
11 Todd Peterson
12 Aaron Miller
13 Brandon Linton
14 Stephen Ponzer
15 Max Knee

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Laurent Rivard
2 Lance Dionne CS Velo
3 Michael Montgomery
4 Abraham Roy
5 Gregory Farmer
6 Randall Calvert
7 Scott Molnar
8 Jeremy Hunter
9 Frederick Worthington
10 Jamie Hess
11 Michael Harris
12 Aaron Cargas
13 Brandon Linton
14 Robson Dunwody
15 John Becking
16 William Weismantel
17 Scott Feather
18 David Reinhart
19 Tim Goodman
20 Michael Reiner
21 Rob Sutherland
22 Gene Gallagher
23 Scott Kingsley 717 Cycling P/B RSI Panels
24 Robert Cousineau
25 Dan Myers
26 Casey Snyder
27 Gregory Breidenstine-howe

Men Single Speed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dustin Manotti
2 Jesse Stauffer
3 Andrew Johnson
4 Brandon Haslip Bikesport/sly Fox Racing
5 Jude Vilain
6 Ron Hermann
7 Todd Peterson

Men U15

Pl First Name Last Name Team Time
1 Grayson Hauck
2 Aidan Hermann
3 Kai Johnson
4 Jack Erb
5 Alex Barb
6 Landon Hermann

Men U19

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ean Mealey
2 Tyler Jones

Women 45+ Cat 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jennifer Kraut
2 Joanne Abbruzzesi
3 Tammy Ebersole
4 Elizabeth Williams

Women Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kathleen Wulfkuhle
2 Cati Scheifele
3 April Nabholz
4 Elisabeth Reinkordt Team Laser Cats
5 Emily White

Women Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Emma Freymann
2 Masami Yamashita
3 Valerie Gould
4 Jean Kilheffer hess
5 Kathryn Campbell
6 Amanda Swords
7 Brooke Martin
8 Erin Gordon
9 Lauren Buechner
10 Kelli Wright
11 Erin Farmer
12 Lisa Stefanelli
13 Dorothy Mozloom
14 Dee Anne gavlick
15 Melissa Paquette

Women U15

Pl First Name Last Name Team Time
1 Homare Yamashita

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with