These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tom Ryse

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kevin Thonney
2 Paul Young
3 Matthew Faunt

Men Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lance Payne
2 Jack Hesskamp
3 Scott Allen
4 Scott Sturges
5 Abrrey Monreal
6 Alexander Ihle
7 Mike Murray

Men Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jd Jasperson
2 Mathew Clark
3 Jacob Ryse
4 Adam Bruns
5 Grant Hutchings
6 Brabdt Souvenir
7 Jordan Chapman
8 Robert Kuntz
9 Scott Peters
10 Daniel Hesskamp
11 Ferianstan Dhaulagiri

Men Collegiate Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Scott Sturges
2 Alexander Ihle
3 Brabdt Souvenir
4 Jordan Chapman
5 Robert Kuntz
6 Ferianstan Dhaulagiri

Men Junior 14+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Hugh Clarke
2 Jacob Ryse
3 Winston Hackett

Men Junior 6+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Callen Bensom

Men Junior 9+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kieran Long
2 Alex Ryse
3 Keiton Long
4 Aiden Mcardle
5 Benjamin Hurdlow

Men Master 40-49 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Limbaugh
2 Jerry Long
3 Matthew Larsen
4 Brian Fuller
5 Kile Mcardle
6 Jason Hurdlow
7 Phil Olmstead
8 John Wannarka
DNF Tom Ryse

Men Master 50-59 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alan Petrie
2 Matt Morra
3 Tom Hungerford
4 Justin Bannermann
5 Kurt Friederich
6 Glen Copus
7 Joel Fields

Men Master 60+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joe Anchondo
2 Frank Benish
3 Thomas Hegwood
4 Steve Rapp
5 Mike Banks

Men Single Speed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matthew Faunt
2 Kurt Friederich

Women Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Stacey Haveman
2 Becca Mellema
3 Larissa Gilbrat
4 Ciara Macdonald
5 Gina Annsted

Women Collegiate Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Maddie Ortenblad

Women Junior 14+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ellen Heyns

Women Junior 9+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Megan Heyns
2 Maddie Speare
3 Hannah Hurdlow
4 Morgan Thompson

Women Master 40+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Suzanne Kaplan
2 Sheila Heyns
3 Jessica Long

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with