These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Clydesdale

Pl First Name Last Name Team Time
1 Thom Kneeland
2 Jacob Hammond Cycle Analysis
3 Richard Hogan Land Shark

Junior Men 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Griffin Smith Land Shark
2 Braden Pennington

Junior Men U14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jones Korbin
2 Luke Cook

Junior U10

Pl First Name Last Name Team Time
1 Porter Younkin
2 Ryder Sauer
3 Haaken Hoppe
4 Freya Hoppe
5 Liam Bustard

Masters 35+ 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Reny Townsend
2 Max Lawson Flywheel Bicycle Solutions
3 Ben Brainard Flywheel Bicycle Solutions
4 Bryan Simpson
5 Stephen Staha Team Cycle Sport
6 Marc Williams Flywheel Bicycle Solutions
7 Rich Julyan Team Cycle Sport
8 Dan Shepherd Team Cycle Sport
9 Ron Laverty ron Team Cycle Sport
10 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions
DNF Dave Reitz Team Cycle Sport
DNF Matt Weis Flywheel Bicycle Solutions

Masters 35+ 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Richard Britt
2 Michael Digiorgio Flywheel Bicycle Solutions
3 Ryan Younkin
4 Aaron Bustard
5 Joseph Davis Cycle Analysis

Masters 50+ 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Eric Schehen Land Shark
2 Nathan Sheafer
3 Jeff Smith
4 Marc Ditommaso
5 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions
6 Ron Lopez Cycle Analysis

Masters 50+ 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chris Wilkey Cycle Analysis

Masters 60+ 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chris Stapleton Cycle Analysis

Masters Women 35+ 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Laura Lopez Cycle Analysis
2 Kate Rodriguez Flywheel Bicycle Solutions
3 Lisa Dipaoli
4 Teresa Campanelli Cycle Analysis

Masters Women 50+ 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joyce Colosimo

Men 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jace Ives
2 Ross Jacques
3 Spencer Benny

Men 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matt Jensen Cycle Analysis

Singlespeed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions
2 Ben Brainard Flywheel Bicycle Solutions
3 Evan Mackenzie
4 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions
5 Destry Stoner Cycle Analysis
6 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions
7 Mark Harris
8 Ron Laverty Team Cycle Sport
9 Aaron Hoppe Cycle Analysis
10 Dave Reitz Team Cycle Sport
11 Darren Lupher Flywheel Bicycle Solutions
DNF Gary Ryder sauer
DNF Jill Britt

Women 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rebeccah Bieri
2 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions
3 Jodi Schmidt Team Cycle Sport

Women 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nile Mcgee

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with