These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tanner Degiovanni
2 Nicholas Terzakis BRAAAP
3 David Christenson
4 Jordan Mcelroy
5 Robert Wright
6 Joseph Togoan
7 Cory Caldwell
8 Steven Barnhill
9 Corby Cobb
10 Arturo Oti
11 David Evans

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jordan Mcelroy
2 Abe Haen
3 Jose Cuevas
4 Mark Monaghan
5 Aj Armon
6 Levi Grabow
7 Patrick Smith
8 Henrik Slots
9 David Evans

Men Cat P/1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Carl Decker
2 Jonathan Baker
3 Clint Claassen
4 Timber Weiss
5 Matthew Mcgee
6 Callum Ingram
7 James Herzman
8 Tim Russell
9 Mark Henry
10 Kc Mares
11 Darron Sturgeon
12 Roy Stansell

Men 1-16 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Giovanni Galeoto
2 Kol Henson
3 Peter Hippert
4 Conner Kredo-brown
5 Logan Growdon
6 Jude Nolan
7 Diego Rodriguez
8 Wilson Thomton
9 Luke Anderson
10 Beau Bland
11 David Eckelbarger

Men 35-44 Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Greg Thomton
2 Nate Pearson
3 Mark Monaghan
4 Michael Gleckler
5 Jason Weldon

Men 35-44 Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Greg Thomton
2 Kevin Reajbeck
3 Coby Rowe
4 Dennis Hippert
5 Neil Greer

Men 35-44 Cat P/1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Josh Rennie
2 Ryan Cate

Men 45+ Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Paul Miers
2 Casey Keen
3 Mike Stewart
4 Danny Wasson
5 Chad Timmerman
6 Dave Hays
7 Matt Anderson
8 Michael Dunn
9 David Corthell
10 Mike Scarborough
11 Anthony Smith
12 Lance Ardans
13 Lance Hooper
14 David Vincent
15 Jeffrey Griffo
16 Jim Frost
17 Marc Stewart
18 George Grass
19 Scott Berelson
20 Anthony Parenti
21 Tim Smith
22 Colby Stott
23 Rik Eckert

Men 45+ Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ian Milne
2 Mike Scarborough
3 Brent Ruybalid
4 Lance Hooper
5 Matt Sacht
6 Jim Smitherman
7 Dave Fish
8 David Vincent
9 Colby Stott
10 Marc Stewart
11 Anthony Parenti
12 Kary Grabow
13 Rik Eckert
14 Stephen Sprinkel
15 Brian Armon
16 Ron Patch
17 Kenneth George
18 Dean Growdon
19 Curt Ferguson
20 Mark Byrne

Men 45+ Cat P/1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Philip Hynes
2 William Youngman
3 Jason Snovel
4 Matt Mansur

Men Single Speed Cat P/1/2/3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Callum Ingram
2 Justin Hintz
3 Patrick Steele
4 Abe Haen

Women Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Samantha Shields
2 Danielle Griffo
3 Debra Hakansson
4 Margie Lapoint
5 Mary Snovel
6 Lara St john

Women Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lucie Oren
2 Chelsea Keen

Women Cat P/1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Teal Stetson-lee
2 Julie Young
3 Caroline Nolan
4 Suzi Snyder
5 Solana Kline
6 Jessie Koltz
7 Colleen Wanty
8 Tina Brubaker
9 Brooke Summers
10 Paige Galeoto
11 Marila Alvares
12 Sarah Faulkner
13 Trinity Gleckler

Women 1-16 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Maia Beaulieu
2 Amber Keen
3 Grace Kredo-brown

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with