These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jason Church
2 Alan Ward
3 Reed Colfax
4 Logan Colfax
5 Tracy Johnson
DNF Michael Abdalla

Men Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luis Ferrer
2 David Ortiz
3 Javier Pedroza
4 Matthew Tinney
5 Patrick Roddy New Mexico Touring Society
6 Noah Vigil
7 David Siegel
8 Marcus Panozzo

Men Junior 11-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jack Hawkins

Men Junior 13-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Autumn Hawkins

Men Junior 15-17

Pl First Name Last Name Team Time
1 Zoe Colfax

Men Master 30-39 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mathew Wolford

Men Master 40-49 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cameron Brenneman
2 Steven Morozowich
3 Chris Dineen
4 Patrick Roddy New Mexico Touring Society

Men Master 50-59 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Sonora
2 Michael Abdalla
3 Wendell Egelhoff
4 Joe Fortin

Men Master 60+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Larry Coons
2 Jan Bear The Bicycle Company
3 Jimmy Day
4 Robert Perls
5 David Bernstein
6 Kerry Crockett howard
7 David Siegel
8 David Hughes
9 Richard Bagienski
10 Paul Laur

Men Pro/Cat Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Fortunato Ferrara
2 Kyle Johnson
3 Cameron Brenneman
4 Michael Palmer
5 Grady Fowler
6 Michael Carroll
7 Clark Bearsmith
8 Albert Senft
9 Brett Hawkins
10 John Verheul
11 Douglas Torres
12 Dale Lyons
13 Philip Neis
14 Steven Morozowich
15 Mark Boggs
16 Brandon Obrien
17 Hawke Morgan
18 Robert Sonora
19 Josef Jansen

Men Single Speed Open Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Palmer
2 Jason Church
3 Douglas Torres
4 Luis Ferrer
5 John Caskey
6 Bryan Wenzel

Women Cat 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Morgan Fortin
2 Hayden Colfax
3 Laura Fallen

Women Master 40-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lisa Broidy
2 Julie Mccollough

Women Master 50-59

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dora Cde baca
2 Annemarie Peck
3 Patricia Siegel
4 Judi Mumm
5 Virginia Williams
6 Margaret Olivarez

Women Master 60+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kim Bear
2 Maripat Glover
3 Kathy Thompson
4 Martha Iverson

Women Pro/Cat Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tanya Bettis
2 Samantha Rynas
3 Lauren Wolford
4 Michelle Barone
5 Tove Shere
6 Kim Bear
7 Samantha Bear
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with