These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joseph Schmalz
2 Ryan Thompson SBC Cycling
3 Britton Kusiak Team Colavita/ Parisi Coffee
4 Bill Marshall KCCX Elite Cyclocross Team p/b Clement
5 Franklin Segura

Men Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Aaron Siebert Team Colavita/ Parisi Coffee
2 Jeret Kusiak Team Colavita/ Parisi Coffee
3 Nigel Vaught Move Up Off-Road
4 Matt Gilhousen
5 Juraj Trubiroha
6 Dan Schaeffer KCBC Racing
7 Marshall Mallory KCBC Racing

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Thomas Lewin Grip N Rip
2 Finn Smith KCOI U20
3 Chad Milam Localcycling.com
4 Kyle Anthony Localcycling.com
5 Jared Meyer Kuat Team Racing
6 Kyle Lockhause
7 Marco Vallotto
8 Jacob Heppner
9 Damien Hobbs Team Go! Racing
10 Dan Jackson Grip N Rip
11 Clymer Berry
12 Dominic Milam KCOI U20

Men Junior 12-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Finn Smith KCOI U20
2 Chris Braley Big D Cycling
3 Dane Hooks KCOI U20
4 Dominic Milam KCOI U20
5 Isaiah Delaughder KCOI U20
6 Lincoln King KCOI U20
7 Gabriel Schmitz KCOI U20
8 Greyson Imm
DNF Sean Madden

Men Junior 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brandon Waldorf

Men Junior 9-11

Pl First Name Last Name Team Time
1 Maury Navarro KCOI U20
2 Austin Thompson KCOI U20
3 Benon Kusiak Team Colavita/ Parisi Coffee
4 Guy King KCOI U20
5 Clint Cumberford
6 Dylan Milam KCOI U20
7 Benjamin Lewis KCOI U20
8 Mark Mallory
9 Malachi Schmitz KCOI U20

Men Masters 40-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mike Ivancic US Military Endurance Sports
2 Patrick Angell Grip N Rip
3 Danny Roos GTG Racing
4 Andrew Olson Slimenundgrossen
5 Brian Batson Localcycling.com
6 David Safley KCOI Boulevard
7 Daniel Hooks Team Colavita/ Parisi Coffee

Men Masters 50-59

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Pahlmann
2 Brian Duff 360 Racing p/b Kline Van / Woody's Automotive Group
3 Greg Vaught Move Up Off-Road
4 Jennifer Herrell rhoades Midwest Cycling Women's Cycling Team
5 John Hutchinson Slimenundgrossen
6 Michael Berning KCOI Boulevard

Men Masters 60+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Erik Elving Team Colavita/ Parisi Coffee
2 Tracy Rockwell

Men Youth 6-8

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alec Trubiroha
2 Sawyer Schaeffer
3 Daniel Trubiroha
4 Wesley Duff
5 Fisher Meyers
6 Ean Kusiak
7 Dylan Hooks
8 Canaan Schmitz KCOI U20
9 Griffin Schaeffer

Single Speed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mike Ivancic US Military Endurance Sports
2 Karl Jackson Cycle City Racing

Women Cat 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Carolina Navarro KCOI U20
2 Haley Crouch
3 Liliana Navarro KCOI U20

Women Junior 12-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Liliana Navarro KCOI U20

Women Junior 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Carolina Navarro KCOI U20

Women Masters 40-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jennifer Herrell rhoades Midwest Cycling Women's Cycling Team

Women Masters 50-59

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sherri Hahn

Women Youth 6-8

Pl First Name Last Name Team Time
1 Madeline King KCOI U20
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with