These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

CX_MA (Men)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Garry Millburn Peloton Sports 1:02:28
2 Paul Redenbach Melbourne Cycling League 1:03:40
3 Ben Walkerden Carnegie Caulfield CC 1:04:30
4 Adam Blazevic Fat Tyre Flyers MTB 1:05:03
5 Daniel Taylor Ballarat / Sebastopol Cycling Club 1:05:29
6 Allan Iacuone St Kilda Cycling Club 1:05:43
7 Nicholas Norden St Kilda Cycling Club 1:05:49
8 Joshua Sek Melbourne Cycling League 1:06:03
9 Warrack Leach Melbourne Cycling League 1:06:14
10 Declan Prosser Canberra Cycling Club 1:06:28
11 Simon Bishop Melbourne Cycling League 1:06:45
12 Scott Rettino Melbourne Cycling League 1:06:49
13 Daniel Braunsteins Ballarat / Sebastopol Cycling Club 1:07:00
14 Michael Howson Port Adelaide Cycling Club 1:07:39
15 Clint Perrett Melbourne Cycling League 1:08:00
16 Andreas Miessen VSC Euregio 1:08:38
17 William Ockenden Carnegie Caulfield CC 1:09:04
18 Anakin Williams Carnegie Caulfield CC 1:09:29
19 Alex Abell Sydney Uni Velo Club 1:09:32
20 Lewis Ciddor Plenty Gorge MTB 1:09:57
21 Ian Kelly Melbourne University Cycling Club 1:09:59
22 Liam Jeffries Redhill Riders 1:10:04
23 Tom Ovens Geelong Cycling Club 1:10:12
24 Mark Mos Warrandyte MTB Club 1:10:17
25 Scott Thomson Lysterfield District Trail Riders 1:10:29
26 John Groves Warrandyte Mountain Bike Club 1:11:04
27 Dylan Benson Hawthorn Cycling Club 1:11:09
28 Gregory Thorne Melbourne Cycling League 1:11:22
29 Danny Kah Carnegie Caulfield CC 1:11:47
30 Simon Hawkes Brunswick Cycling Club 1:12:20
31 Xiangran(ivan) Luo Melbourne Cycling League 1:13:13
32 Julien Fleurus Melbourne Cycling League 1:13:28
33 Christopher Smith SKCC 1:13:31
34 Alex j Drabble Brunswick Cycling Club 1:14:34
35 Adam Lana Geelong MTB 1:14:42
36 Brady Bantick Team Mount Beauty 1:15:00
37 Stephen Whiting Coburg Cycling Club 1:16:29
38 Brett Kellett Geelong Cycle Club 1:17:11
39 James Deane Team Mount Beauty 1:17:13
40 Andrew Sloman St Kilda Cycling Club 1:19:39
41 John Czechowski Hawthorn Cycling Club 1:21:01
42 Michael Hosken Peel District CC 1:22:28
DNF Ben May Geelong Mountain Bike Club
DNF Alexander Matthews Geelong MTB
DNF Ross Wilkinson Redhill Riders
DNF Aaron Batchelor Brunswick Cycling Club
DNF Peter Arch Geelong Cycle Club
DNF Andrew Sleeman Australian Defence Force Cycling Club
DNF Nicholas Rhodes Geelong

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with