These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

A Grade (Men)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nick Miller
2 Beej Albany
3 Zach Larsson
4 Damon Griggs
5 Robbie Mcewen
6 Ben Weir
7 Julian Spiller
8 James South
9 Nathen Berghammer
10 Nelson Andrado
11 Jason Smith
12 Declan Kilkenny
13 Timothy Mcnaughton
14 Rob Paksec
15 Warren Jennings
16 Christopher Maierhofer
17 Michael Rush
18 Jesse Cunningham-creech
19 Ryan Tierney
20 Jon Giles
DNF Nathan Hibbott

A Grade (Women)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Megan Williams
2 Nina Wright
3 Kadri Poldmets
4 Sharon Heap
5 Maddison Dillon
6 Jaye Buswell
7 Samantha Phillips

B Grade (Men)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nathan Drummond
2 Chris Muller
3 Brett Chaseling
4 Cameron Wickbold
5 Les Heap
6 Justin Palmer
7 Simon Wilson
8 Darren Flood
9 Scott Woodward
10 Adam Campbell
11 Clint Martin
12 Dustin Hobbs
13 Nick Everington
14 Brett Ledger
15 Ken Cini
16 James Douglas
17 Andrew Woodhouse
18 Greg King
19 Jeremy Drice
20 Bennett Rust
21 Stephen Stewart
22 Michael Upton
23 Benjamin Stewart
24 Mark Clements
25 Richard Kelleway
26 Craig Turner
27 Conor Claffey
28 Jacob Kuhn
29 Terry Dan
30 Robert Darley
31 Raymond Franke
32 Andrew Fry
DNF Clinton Mcdermott
DNF Ewan Mcewen
DNF Jeremy Barbe

B Grade (Women)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brooke Sutcliffe
2 Corinne Dolan
3 Emma Thomson
4 Claire Battle
5 Adriana Brambel
6 Kama Mccarthy
7 Catherine Blackburn
8 Lara Murray
9 Michelle Hobbs
10 Ekaterina Strounina
11 Penelope Nugent
12 Elise Read

Balance Bike (Open)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kai Haines
2 Archie Harber
3 Tom Hobbs
4 Jordan Cade
5 John Hanna
6 Violet Whittmenby
7 Eli Bosschieter
8 Jed Bosschieter

C Grade (Men)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Steven Rumballe
2 Mitchell Haw
3 Nick Kelly
4 Rob Mewing
5 Ian Collins
6 Craig Walker
7 Jeremy Cade
8 Bruce Edge
9 Mitchell Rosenlund
10 Andrew Demack
11 Mark Hayes
12 Andy Jones
13 Andrew Macnish
14 Brett Hanna
15 Daniel Angus
16 Shawn Perry
17 Paul Leary
18 Andrew Viles Kent Factory Racing
DNF Steven Rotolone

Opens (Men)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Derrick Saxil
2 Cameron Booth
3 Michael Pitman
4 Gene Halden

U10 (Open)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Oscar Senda-davis
2 Ryder Paksec
3 Oscar Hobbs
4 Erin Flood
5 Bryn Halden
6 Harry Weingarth
7 Ewan Halden
8 Harvey Rotolone
9 Bruno Ferreiro
10 Ryan Swain
11 William Drummond
12 Ronnie Dall
13 Jacob Cade
14 Eleanor Angus

U13 (Open)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Myles Houghton

U15 (Open)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Patrick Flood
2 Rory Larsson
3 Myles Houghton
4 Diego Ferreiro
DNF Levi Dan

U17 (Open)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Harry Ladd
2 Jaxon Woodward
3 Seth Bright
4 Oliver Saxil
5 Ryder Dan
6 Ryan Mcdermott

U7 (Open)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cooper Chaseling
2 Leon Hobbs
3 Edward Wickbold
4 Jack Drummond
5 Remy Ledger
6 Alastair Woodhouse
7 Archie Debanks
8 Beau Haines
9 Clara Rotolone
10 Lewis Wickbold
11 Sadie Angus
12 Hazel Harber
13 Sybil Wickbold

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with