These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dylan Pollard
2 Travis Monroe

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jordan Chapman
2 Jacob Ryse

Men Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Johan Valler
2 Alexander Popescu
3 Hugh Clarke
4 Matt Krahn
5 Clay Allred
6 Jason Edwards

Men Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ryder Fleming
2 Joseph Sannella
3 Jacob Nickle
4 Allen Murray
5 Flynn Mcguire
6 Evan Schweifler
7 Kieran Long
8 William Kerr
9 Bruno Mclarson
10 Dhaulagiri Feriansyah
11 Michael Lynn
12 Alex Ryse
13 Lee Althen
14 Will Krasselt
15 Erik Carlson
16 Chris Nickle
DNF Jerred Gildehaus

Men Collegiate Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jordan Chapman
2 Johan Valler
3 Clay Allred
4 John Weber
5 Dhaulagiri Feriansyah
6 Garrett Wells

Men Junior 14+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alexander Popescu
2 Ryder Fleming
3 Jacob Nickle
4 Evan Schweifler
5 Kieran Long
6 Alex Ryse
7 Joseph Sannella

Men Junior 9+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Erik Roggenbauer
2 Gabriel Goeckner
3 Rafe Carlson
4 Gunnar Lynn
5 Keiton Long
6 Reid Krahn
7 Isaac Goeckner
8 Malachi Cooley
9 Lachlan Crooks
10 Tate Carlson
11 Evan Luckey
12 James Webster
13 Caleb Krahn
14 Sebastian Ayotte

Men Master 40-49 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tom Ryse
2 Matthew Larsen
3 Jerry Long
4 Scott Cooley
5 Jason Roggenbauer
6 Jesse Ayotte
7 Matt Heist
8 Jason Webster
9 Theodore Chauvin
10 Cameron Forsythe
11 Matthew Clarke

Men Master 50-59 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matt Morra
2 Jerred Gildehaus
3 Justin Bannerman
4 Roberty Seeley
5 Chris Berry
6 Greg Lang
7 Valentin Popescu
8 Marty Goss
9 Michael Lynn

Men Master 60+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Austin
2 Frank Benish
3 Steve Rapp

Men Single Speed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jerry Long
2 Michael Austin
3 Jason Remington
DNF Steve Rapp

Men Youth 6+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tevye Cooley

Women Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jayne Mclaughlin

Women Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Anne Fleming
2 Meghan Henry
3 Audrey Krahn
4 Maddie Speare
5 Elizabeth Roggenbauer
6 Amanda Roggenbauer
7 Linnea Sunderman

Women Collegiate Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michelle Perri

Women Junior 14+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Audrey Pollard
2 Linnea Sunderman
3 Megan Heyns
4 Ellen Heyns
5 Elizabeth Roggenbauer
6 Rebecca Purviance
7 Amelia Crooks

Women Junior 9+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kjersten Koggenbauer
2 Neel Clarke
3 Laura Pollard
4 Anna Lynn
5 Megan Nickle

Women Master 40+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jackie Allen
2 Lisa Sunderman
3 Dani Vargas
4 Sheila Heyns
5 Jessica Long

Women Single Speed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lisa Sunderman

Women Youth 6+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Hunter Solveig

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with