These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

A MASTERS 35-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Shaun Locker Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
2 Michael Vose
3 Paul Lennon Owens Healthcare
4 Scott Churchill Desalvo Custom Cycles Racing
5 John Friesen Owens Healthcare
6 Paul page Hanson Team Roaring Mouse
7 Bear Perrin Pistis
8 Thom Kneeland Desalvo Custom Cycles Racing
9 Eric Teel Flywheel Bicycle Solutions
10 Bill Robberson Desalvo Custom Cycles Racing
11 Jason Singleton Desalvo Custom Cycles Racing
12 Marc Ditommaso Land Shark
13 Mike Simpson Owens Healthcare
14 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions
15 David Tricamo dfl
16 Tim Turk Rogue Valley Cyclesport

A MASTERS 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Bradley Fundemental Bike
2 Mike Read Redding Velo
3 Scott Toll Desalvo Custom Cycles Racing

JR Men A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Stephen Gann Land Shark

Jr Men B 18 & under

Pl First Name Last Name Team Time
1 Adam Artner Cycle Sport Racing

Jr Men C 14 & under

Pl First Name Last Name Team Time
1 Peyton Logue Pistis
2 Robbie Vos
3 Trinity Locker
4 Jesse Locker
5 Drake Lansing Cycle Analysis

Men B 35-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dan Shepherd Cycle Sport Racing
2 Roger Wimberly Pistis
3 Brian Davis Cycle Sport Racing
4 Michael Thomas Marty's Cycle & Moore
5 Bill Myers
6 Richard Bush Pistis
7 Bryan Foster Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
8 Corey Qualls Cycle Analysis
9 James Philp Marty's Cycle & Moore
10 John Lansing Cycle Analysis
11 Doug Striley Cycle Sport Racing
12 Brian Sheadle

Men B 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Marty Cochran
2 Steve Law Pistis
3 Paul Hurlburt Pistis
4 Vern Niehaus Cycle Analysis
5 David Gustafson

Men C 35-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Scott Pierce Pistis
2 Shawn Logue Pistis

Men C 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Keith Maclaren
2 Art Buck

Sr Men A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Zach Shriver Fort Lewis College
2 Reny Townsend Desalvo Custom Cycles Racing
3 Matt Wittier Lost Coast Brewery
4 Dave Reitz Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles
5 Mark Krause Land Shark
6 Cordino Longiotti Desalvo Custom Cycles Racing
7 Zach Gilmore Hutch's Klamath Falls

SR Men B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Marc Staley Cycle Analysis
2 David Marchi ?(could not read handwriting)
3 Joseph Davis Cycle Analysis
4 Andrew Thomas Hutch's Klamath Falls

SR Men C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jess Mcloud Pistis
2 Nathan Stiewig

SR Women A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kristi Green Desalvo Custom Cycles Racing

Women B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Linda Tessman
2 Lillian Schiavo Hutch's Klamath Falls
3 Rena Simpson
4 Michelle Gill
5 Heather Welch Cycle Analysis

Women C 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jane Kurtz OrganicAthlete
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with