These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Daniel Cooley

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jordan Chapman
2 Jacob Ryse
3 Kevin Thonney

Men Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Colton Ellingson
2 Hugh Clarke
3 Alexander Popescu
4 Clay Allred
5 Ryder Fleming

Men Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
2 Joseph Sannella
3 Josh Emburg
4 Paul Bomber
5 Michael Tupper
6 Evan Schweifler
7 Trent Armstrong
8 Cason Lam
9 Mark Evans
10 Philip Nelson
11 Allen Janes
12 Travis Wittnebal
13 Harrison Omine
14 Dhaulagiri Feriansyah
15 Alex Ryse
16 Erik Carlson
17 Kevin Riley
18 Bruno Mclaughlin

Men Collegiate Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jordan Chapman
2 Clay Allred
3 Elliot Sher
4 Dhaulagiri Feriansyah

Men Junior 14+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jacob Ryse
2 Alexander Popescu
3 Colton Ellingson
4 Ryder Fleming
5 Carson Liam
6 Harrison Omine
7 Alex Ryse
DNF Joseph Sannella

Men Junior 9+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Aiden Mcardle
2 Erik Roggenbauer
3 Marshal Hunter
4 Hudson Omine
5 Rafe Carlson
6 Malachi Cooley
7 Tate Carlson
8 Evan Luckey

Men Master 40-49 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Daniel Cooley
2 Tom Ryse
3 Matthew Larsen
4 Matt Morra
5 Jason Roggenbauer
6 Scott Cooley
7 Kile Mcardle
8 Theodore Chauvin
9 Cameron Forsythe

Men Master 50-59 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Evans

Men Master 60+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Osterback
2 Frank Benish
3 Steve Rapp

Men Single Speed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Trent Armstrong
2 Steve Rapp

Women Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Anne Fleming
2 Allison Beall
3 Elizabeth Peterson

Women Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Meghan Henry
2 Stacey Haverman
3 Linnea Sunderman
4 Kara Facszewski
5 Maddie Speare
DNF Elizabeth Roggenbauer

Women Collegiate Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michelle Perri

Women Junior 14+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Linnea Sunderman
2 Elizabeth Roggenbauer
3 Rebecca Purviance

Women Junior 9+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kjersten Koggenbauer
2 Neel Clarke

Women Master 40+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lisa Sunderman
2 Amanda Roggenbauer

Women Single Speed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kara Facszewski
2 Lynn Creager
3 Lisa Sunderman

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with