These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chad Cook
2 Will Frank
3 Ryan Drummond
4 Andrew Evans City Title Cycling Team
5 Malachi Jackson
6 Zachary Bradshaw
7 Chris Guidry
8 Mike Levitsky
9 Mike Manning
10 Ben Craig
11 Xavier Hunter
12 Josh Frank
DNF Malcolm Mccollam Tulsa Wheelmen
DNF Chris Jennings McKinney Velo

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Blake Kingfisher
2 Same Meullenet
3 Chris Guidry
4 Mike Manning
5 Jason Evans Walmart/ACEC Cycling Team
6 Joseph Pardue
7 Kevin Minton
8 Donald Morgan Team Pentabike
9 Gary Hamer
10 Bredan Quirk
11 Robert Russell
12 Zo Perko
13 Daniel Griffith
14 Brad Schrag
15 Anthony Miller
16 Sam Shults
17 Charles Barrett
DNF Jonathan Clark

Men Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brad Schrag
2 Austin Dixon Breakaway Cycling Team
3 Stuart Brune
4 Sam Shults
5 Keith Lundy
6 Jonathan Clark
7 Neil Whitfield
8 John Watterson

Men Junior 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Isaac Raymond
DNF Xavier Hunter

Men Junior 9-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Owen Dixon
2 Gianluca Shults
3 Corbin Griffith
4 Camden Mitchell

Men Master 40+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Todd Gill
2 Josh Frank
DNF Ben Upchurch City Title Cycling Team

Men Master 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Stephen Mcbee
2 Bruce Edlund Walmart/ACEC Cycling Team
3 Steven Dodge
4 Rick Hasty
5 Kris Kahl Goldenrod Pastries CX

Men P/1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Skyler Mackey KCCX Elite Cyclocross Team
2 Chris Drummond SPCX p/b R.K. BLACK
3 John Purvis
4 Malaki Caldwell
5 Jess Parker
6 Tayton Parker
7 Robert Lemaster
DNF Chad Cook

Men Single Speed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tanner Culbreath
2 Trawick Halliburton

Women Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ariel Wyant
2 Vivian Chwalinski
3 Amy Frank

Women Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Shelby King
2 Kelsey Miller
3 Stacey Bigelow
4 Ellen Brune

Women Junior 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lauren Adams
2 Libby Adams

Women P/1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Aubrey Drummond SPCX p/b R.K. BLACK

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with