These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men FAT BIKE

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Adamson
2 Louis Bradshaw

Men JM 11-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Max Leybourne
2 Peter Deferse

Men JM 13-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Paul Deferse

Men JM 15-16

Pl First Name Last Name Team Time
1 Miles Willis

Men JM 17-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 William Brossmer

Men MM 40+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Scott Guzman newton
2 Richard Price

Men MM 40+ 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brian Mccall
2 Bill Pfaffendorf
3 Steve Goodknight

Men MM 40+ 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matthew Hiler
2 Richard Price
3 Jim Bergstrand

Men MM 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Greg Gorrell
2 Emil Gercke
3 Tom Eatwell
4 Greg Mueller

Men MM 50+ 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Moehring
2 Miles Cook
3 Christopher Dunn
4 Doug Adams

Men MM 60+

Pl First Name Last Name Team Time
1 William Ehler
2 Richard Sweeney
3 Mark Swofford

Men SM 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Adam Parke
2 Andre Selvyn

Men SM 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nicholas Boni
2 Andrew J simons

Men SM 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Deferse
2 Rojelio Chavez
3 John Box
4 Pete Chapola

Men SM OPEN

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bruce Deppe
2 Tim Matthews
3 Chris Brandt
4 Sam Brown
5 Cameron Brenneman
6 Omar Dickenson
7 Stephen Glass
8 Ian Anderson
9 Keegan Durden

Men SS 4-5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ross Deardorff
2 Jon Romenesko

Men SS M OPEN

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ciro Zarate
2 Timothy Fegel
3 Barry A pugh
4 Matthew Whitby
5 Robert Weinhold
6 Darren Broome

Women JW 11-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kaiya Gorrell
2 Cate Boni

Women JW 9-10

Pl First Name Last Name Team Time
1 Autumn Carter

Women MW 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Maurine Sweeney
2 Kathleen Griffin

Women SS W OPEN

Pl First Name Last Name Team Time
1 Heather Romenesko
2 Melissa Erickson

Women SW 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Patricia Gonzales

Women SW 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Allison Crow
2 Ana Broyles Team Bikenetic

Women SW OPEN

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cassidy Hickey
2 Petra Schmidtmann
3 Kristal Boni
4 Melanie Carter
5 Lindsay Jones
6 Katherine Glass

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with