These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

A Grade (Men)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nick Miller 53:41
2 Zach Larsson 54:43
3 Beej Albany 55:39
4 Anthony Callen 56:57
5 Declan Wharton 57:16
6 Damon Griggs 57:19
7 Aaron Watts 57:43
8 Mike Blewitt 57:43
9 Dan Radford 58:36
10 Dean Hill 58:47
11 Rob Paksec 58:55
12 Jason Smith 54:02
13 Christopher Maierhofer 58:05
14 Nelson Andrado 1:00:17
DNF Daniel Schilk
DNF Declan Kilkenny

A Grade (Women)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jaye Buswell 50:54
2 Imogen Smith 52:13
3 Nina Wright 52:37
4 Grace Brunton-makeham 49:30
5 Jonnemei Colnot 53:44

B Grade (Men)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joshua Mcdougall 41:28
2 Paul Munro 41:57
3 Guy Constant 42:00
4 Simon Nendick 42:22
5 Matthias Schwarze 42:32
6 Christopher Davis 42:49
7 Jeremy Drice 42:59
8 Adam Barnes 43:15
9 Haddon Kilmartin 43:22
10 Cameron Rosenblatt 43:30
11 Tim Mumford 43:52
12 Steven Rumballe 43:52
13 Nick Everington 44:06
14 Seth Bright 44:07
15 Les Heap 44:10
16 Justin Carney 44:10
17 Jordan Heppel 44:40
18 Alexander Jones 44:41
19 Brett Ledger 44:45
20 Craig Unthank 44:58
21 Clint Martin 45:09
22 Cameron Foulger 46:18
23 Conor Claffey 46:22
24 Jake Cotter 46:25
25 James Douglas 46:31
26 Christopher Hansson 46:43
27 Lewis Maclennan 47:16
28 Jacob Kuhn 47:47
29 Robert Darley 48:12
30 Hayden Lester 42:06
31 Stephen Jennison 42:25
32 Bruce Edge 42:53
33 Scott Smith 43:42
34 Bennett Rust 45:19

B Grade (Women)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alexandra Larsson 27:05
2 Janelle Crooks 27:19
3 Sara Eastwood 29:27
4 Karen Reardon 32:41

C Grade (Men)

Pl First Name Last Name Team Time
1 David Winsor 33:02
2 Alan Mumford 33:35
3 Dan San martin 34:09
4 Lee Stretton 34:32
5 Andrew Morgan 34:32
6 Casey Glennen 35:04
7 Raymond Franke 35:30
8 Simon Trevor 35:53
9 Gene Halden 36:05
10 Ian Collins 36:25
11 David Jacobs 36:31
12 Jeffrey Shillington 36:37
13 Nathan Duckett 36:41
14 Liam Cuthbertson 36:44
15 Brett Hanna 36:57
16 Benjamin Ryan 37:12
17 Jeremy Wilson 37:21
18 Brendan Cowie 37:46
19 Paul Holmberg 38:05
20 Lance Minehan 38:56
21 Thomas Nisbet-smith 39:04
22 Mitchell Haw 39:06
23 Kieran O'sullivan 39:18
24 Noel Kerger 39:51
25 Paul Byrne 34:35
26 Andrew Viles 34:59
DNF Jeremy Cade

C Grade (Women)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Catherine O'neill 27:13
2 Eleanor Nasser 32:40
3 Lara Murray 33:13
4 Ashlee Morris 34:04
5 Cate Blackburn 34:26
6 Menita Overton 34:47
7 Marni Haw 35:30
8 Elise Read 30:04
9 Katherine Angus 30:17
10 Susanna Viles 34:17
DNF Ekaterina Strounina

U10 (Open)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Peyton Saxil 9:17
2 Skye Cuthbertson 10:16
3 Anice Unthank 10:24
4 Hamish Cowie 10:25
5 Ashish Foulger 10:39
6 Samuel Minehan 11:10
7 Cade Morgan 11:48
8 Eleanor Angus 12:14
9 Remy Ledger 13:29
10 Taya Unthank 14:37
11 Sadie Angus 22:04

U13 (Open)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Liam Cuthbertson 13:00
2 Riley Oost 13:44
3 Oscar Senda-davis 13:52
4 Bailey Oost 13:54
5 Lachlan Walters 15:18
6 Hadden Morgan 15:55
7 Ewan Halden 17:38
8 Bruno Ferreira 25:15

U17 (Open)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rory Larsson 43:18
2 Robert Smith 45:23
3 Oliver Saxil 46:09
4 Diogo Ferreira 50:26

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with