These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Category 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brent Prenzlow Celo Pacific/B&L
2 Joseph Patterson NOW-MS Society
3 John Furlong Sho Air
4 Brad House BikePalace/BackOnTrack
5 Dirk Van ulden
6 Frank Sison Sho Air
7 Mike Baldwin Sho Air
8 Duncan Reid BikePalace/BackOnTrack

Men Category 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Langone Kahala LaGrange
2 Greg Osborn Joe Bar Racing
3 James Downs PAA / RE/MAX
4 Jordan Haggard Friends Cycling
5 Jeffrey Po Jenson USA
6 Matthiew Snow Unattached
7 Joseph Patterson NOW-MS Society
8 Brendon Lydon Sacramento Golden Wheelmen
9 Benjamin Cornell NOW-MS Society
10 Wade Hewitt Kahala LaGrange
11 Dirk Van ulden
12 Othie Burk BikeStyleUSA.com
13
14 Duncan Reid BikePalace/BackOnTrack

Men Category 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 James Downs PAA / RE/MAX
2 Alex Darville Echelon Santa Barbara
3 Richard Bell Unattached
4 Willard Ostrander NOW-MS Society
5 Gregory Popovich Unattached
6 Jeff Urban Triathletix
7 Adam Rakunas Triathletix
8 Allen Virtue

Men Junior 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ricky Riedl BikePalace/BackOnTrack
2 Bobby Unverzagt South Bay Wheelmen
3 Erick Rale BikePalace/BackOnTrack

Men Master 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dave Hnatiuk Palos Verdes GC
2 Richard Baylor Bicycle Ranch
3 Jessie Gascon Unattached
4 John Furlong Sho Air
5 Stephen Smith Montrose Bike Shop
6 Brad House BikePalace/BackOnTrack
7 Bruce Temesy Palos Verdes Groupo Ciclismo
8 Jeffrey Hazeltine Palos Verdes Groupo Ciclismo
9 Mark Angelos BikePalace/BackOnTrack

Men Master 55+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bob Conkin RADS
2 Gary Devoss San Diego Cyclo Vets

Single Speed A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Thad Sparrow Celo Pacific
2 Frank Sison Rock n Road
3 Michael Baldivino Sho Air

Single Speed B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Eliji Yamamoto

Women Category 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Julie Guthrie NOW-MS Society
2 Amy Hutner Kahala LaGrange
3 Annette Padilla Celo Pacific

Women Category 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rachel Schmidt Higher Cadence Cycling Club
2 Julie Guthrie NOW-MS Society
3 Barbara Furlong Sho Air
4 Annette Padilla Celo Pacific
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with