These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men - Cat. 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Zachary Petruska 00:39:08
2 Andrew Harrington 00:40:06
3 Jacob Hernandez 00:42:02
4 Austin Arseo 00:42:32
5 Gustavo Amado 01:00:00
6 Randy Weis 01:00:01
DNF Alan Brown 10:00:00

Men - Cat. 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Dritlein 00:38:48
2 Morgan Niehus 00:42:40
3 Brian Murphy 00:44:01
4 Gregory Janousek 01:00:00
5 David Herzog 01:00:01
6 Kenneth Walter 01:00:02
7 Bjorn Hooper 01:00:03
8 Jc Nichols 02:00:00
9 Terry Kelly 02:00:01

Men Juniors 11-12 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jack Knoebel 00:16:39
2 Daniel Hembree 00:17:02
3 Maks Mortensen 00:17:03
4 Ryker Taylor 00:17:10
5 Carson Keresztes 00:17:12
6 Decker Burgess 01:00:00

Men Juniors 13-14 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cyrus Hembree 00:30:55
2 Sander Biesen 00:31:40
3 Seth Knoebel 00:32:04
4 Luke Mortensen 00:35:56
5 Michael Villanueva 01:00:00
6 Holden Mikeworth 01:00:02
7 Giovanni Morocco 01:00:03
8 Jaxon Taylor 01:00:04

Men Juniors 15-18 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gabe Harrelson 00:37:15
2 Nathan Bigelow 00:37:28
3 Miles Mokelke 00:40:38
4 Rayce Nichols 00:41:51
5 Liam Clark 00:43:05
6 Evan Morozowich 01:00:02
7 Christopher Iammarino 02:00:02

Men Juniors 7-10 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 James Weisman 00:17:04
2 Axel Mortensen 00:17:11

Men Masters 40+ Cat. 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Steven Morozowich 00:42:21
2 Scott Wortendyke 00:44:38

Men Masters 40+ Cat. 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Dritlein 00:36:20
2 Steven Morozowich 00:37:10
3 Jeremy Weiss 00:38:08
4 Joseph Tysoe 00:39:45
5 Gustavo Amado 00:41:24
6 Steve Caputi 00:41:38
7 David Haerle 01:00:03

Men Masters 50+ Cat. 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Scott Arnold 00:39:00
2 Steve Mcnamee 00:39:36
3 Carlos Zamora 00:41:05
4 Matt Murphy 00:41:18
5 Mark Pearson 01:00:00
6 John Fritz 01:00:01

Men Masters 50+ Cat. 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 David Herzog 00:38:28
2 Manny Ortiz 00:38:58
3 Carlos Zamora 00:39:13
4 Tom Bowmaster 00:40:12
5 David Mckenna 01:00:01
6 Mark Pearson 01:00:02
7 Christophe Prosnier 01:00:04
8 John Fritz 01:00:05
9 Donald Braun 02:00:01
DNF Paul Boudreaux 09:00:01

Men Open - Cat. 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jared Becker 00:56:20
2 Stephen Schaefer 00:59:10
3 Weston Rasmussen 01:56:33
4 Zachary Petruska 01:56:34
5 Gonzalo Barroilhet 02:00:10
DNF Michael Dutczak 09:00:01
DNF Thom Alger 09:00:02

Single Speed 40 Minu - Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Wes Biesen 00:37:39
2 Ryan Mortensen 00:38:00
3 Kaolin Cummens 00:40:11
4 Jeremy Weiss 00:41:58
5 Gregory Janousek 01:00:00

Women Juniors 11-12 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Siena Biesen 00:17:05
2 Stella Biesen 00:17:08
3 Maddi Weisman 00:17:09

Women Juniors 13-14 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Vicki Weisman 01:00:01
2 Abigail Keresztes 01:00:05

Women Juniors 15-18 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Emma Clark 01:00:01
2 Alyssa Keresztes 02:00:00
3 Bella Morocco 02:00:01
4 Avery Wortendyke 03:00:00

Women Juniors 7-10 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Leah Morozowich 00:17:01
2 Anna Morozowich 00:17:06
3 Presley Biesen 00:17:13
4 Mayzee Taylor 01:00:00

Women Open - Cat. 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Stephanie Grasky 00:41:44
2 Terrin Lane 00:44:48
3 Becki Iammarino 01:00:00

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with