These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men 19+ Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Zavyalov Innokenty
2 Kramer Levi
3 Greif David
4 Bacala Joseph
5 Ferrara Fortunato
6 Garcia Joseph
7 Iuliano Joseph
8 Zwart Wouter
9 Elliott Erin
10 Fowler Grady
11 Snoke Adam
12 Nordell Alvin

Men 19+ Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cole Page
2 Scott Jones
3 Gregory Foster
4 Adam Snoke
5 Reed Soehnel
6 Wristen Paschich
7 David Griffin
8 Andrew Murphy
9 Matthew Bopp
10 Grant Soehnel
11 Matt Piccarello
12 Eric Collins
13 Dillon Kennedy
14 Dan Armijo
15 Rance Irvin
16 Jonathan Kulas

Men 19+ Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jesus Palma
2 Timothy Maley
3 Grant Sivley
4 Jason Church
5 Andrew Osterhoudt
6 Ian Oliver
7 Patrick Roddy Bike n Sport Racing
8 Aaron Ortega
9 Gregory Janousek
10 Joseph Clark
11 Daniel Garcia
12 Michael Bogren
13 Mathew Wolford
14 Patrick Butler
15 Thomas Mattsson
16 Vincent Li
17 Kenneth Plante
18 Noah Bankhurst
19 Robert Browning

Men 19+ Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Morgan Aaron
2 Mather Luke
3 Fowler Chris
4 Reines Isak
5 Valenzuela Eduardo
6 Gilmore Patrick
7 Stearns Ted
8 Wyatt Samuel
9 Cebry James
10 Sanders Josh
11 Macdonald Gordon
12 Miller Bill
13 Long Evan

Men Masters 45+ Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kramer James
2 Verheul John
3 Dougherty Eugene
4 Garcia Jerry
5 Flores Randy
6 Erdoes Peter
7 Quattlebaum Kevin
8 Reid Bryan
9 Corona Hadji
10 Nicol Kevin
11 Steffen Scott
12 Abbott Christopher
13 Menezes Silvio
14 Senft Albert
15 Abdalla Michael
16 Torgeson Eli

Men Masters 45+ Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tann Guy
2 Kyper Robert
3 Bettini Anthony
4 Swinton Daniel
5 Chavez Angel
6 Masek Nathan
7 Vance John
8 Egelhoff Wendell
9 Rutledge David
10 Cunico Thomas

Women 19+ Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 O'neill Cara
2 Dreier Josefine
3 Lejeune Cecile
4 Theroux Izquierdo dafne
5 Risner Tamatha
6 Ollick Luise
7 Piccarello Carly
8 Rice Susan
9 Alvarez Kathy
10 Nicholson-black Stefanie

Women 19+ Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 El Kadi aileen

Women 19+ Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Smith Amanda
2 Burkett Laura
3 Bruggink Stephanie
4 Miller Erin
5 Morris Tricia
6 Power Celeste
7 Ubinger Adria
8 Schwartz Ana
9 Pajer Alissa

Women Masters 45+ Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Storey Carol

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with