These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tanner Ward
2 Kevin Solomon
3 Taylor Herron
4 Bryce Ward
5 Andrew Evans
6 Whit Somerall
7 Steen Rose
8 Kris French
DNF Ben Gramling
DNF Cole Tininenko
DNF John C mooney
DNF Thomas Brown

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Ferguson
2 Neil Simmons
3 Adolfo Cordova
4 Derek Berry
5 Andrew Townsend
6 Jesse Nabholz
7 Martial Trigeaud
8 Andrew Moffitt
9 Blake Kingfisher
10 William Watts
11 Andrew Smith
DNF Brent Grist

Men Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Aaron Wessel
2 Kyle Landrum
3 Derek King
4 Scott Bozone
5 Thomas Firrone
6 Logan Hall
7 Paul Alexander
8 Eric Bartels
9 Tony Smith
10 Christian Stevens
11 Tony Burnett
12 Jason Warren
13 Josh Teal
14 Kai Caddy
DNF Deric Monty
DNF Matt Jay
DNF Josh Poteete
DNF William Nollert

Men Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lee Tuxhorn
2 Jared Jones
3 Cody Burnett
4 Christopher Morris
5 Kelley Grafton
6 Michael Kee
7 Dan Myers
8 Tarynce Hudson
DNF Jason Barnes

Men Cat 5 JR 11-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Will Mertins
2 Christian Stevens
2 Aden Priest

Men Cat 5 JR 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luke Bray
3 Logan Warren

Men Masters 30-44

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kevin Solomon
2 Brent Grist
3 Todd Gill
4 Neil Simmons
5 Olivier Lavigueur
6 Steen Rose
7 Jason Barnes
8 Tony Smith
DNF Ben Gramling

Men Masters 45-59

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Ferguson
2 Nick Engel
3 Ramon Barreto
4 Thomas Firrone
5 Joe Engel
6 Eric Monte

Men Masters 60+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gregg Coroleuski

Women Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Elizabeth Schuster
2 Heidi Dahlmann

Women Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Madison Gramling

Women Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jenna Bailey

Women Cat 5 JR 11-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Hattie Mertins
2 Marie Brown
2 Besch Mertins

Women Cat 5 JR 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cate ^mertins
3 Ella Mertins
4 Emma Johnson
5 Helen Priest

Women Cat3

Pl First Name Last Name Team Time
3 Andrea S krushefski

Women Mas 30-45 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Katy Simmons

Women Mas 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Barbara Mariani
2 Dena Vick

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with