These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Seth Pelusi Crest/Rbm Cycling
2 John Ryan Matrix/Rbm
3 Chris Carlson Matrix/Rbm
4 John Whittington
5 William Plumlee Cadence Cyclery Audi Mckinney
6 Brad Flachsbart Cadence Cyclery Audi Mckinney
7 Joseph Fadhil Matrix/Rbm
8 Alvin Torosyan Pacc Racing
9 Grayson Keppler United Cycling Team
10 Aston Haswell Cadence Cyclery Audi Mckinney
11 Steve Dodge Pacc Racing
12 Douglas Pedersen Cadence Cyclery Audi Mckinney
13 John Sommer Pacc Racing
14 Luis E rosero Cadence Cyclery Audi Mckinney
15 Robert Hacker Latini'S Bicycle Repair
16 Joseph Emmons Matrix Cycling Club

Men 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Paolo Pelusi Crest/Rbm Cycling
2 Matt Lincoln Cadence Cyclery Audi Mckinney
3 Michelle Montoya October Three Racing
4 Steven Allen Cadence Cyclery Audi Mckinney
5 Paul Waller Crest/Rbm Cycling
6 David Stanley A Bloc
7 Nathan Wainwright
8 Steve Chisholm Pacc Racing
9 Bill Nagel Mckinney Velo
10 Paul Konrad Crest/Rbm Racing
10 Anthony Kircher Cadence Cyclery Audi Mckinney
11 Jeffrey Thompson Crest/Rbm Racing
12 Mark Bayer October Three Racing
13 David Dederichs Crest/Rbm Racing
14 Melissa Monosoff Fcs | Dna Cycling Regional Team P/B Jobdox
15 Romain Taupier United Cycling Team
16 Dezell Turner Crest/Rbm Racing

Men 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cody Eisenbeis Cadence Cyclery
2 Mark Bayer October Three Racing
3 Anthony Kircher Cadence Cyclery Audi Mckinney
4 David Dederichs Crest/Rbm Racing
5 Jeffrey Thompson Crest/Rbm Racing
6 Bill Nagel Mckinney Velo
7 Dezell Turner Crest/Rbm Racing
8 Paul Konrad Crest/Rbm Racing
9 Enzo Russolillo Unattached
10 Lizzie Carpenter
11 Matt Lincoln Cadence Cyclery Audi Mckinney
12 Steven Allen Cadence Cyclery Audi Mckinney
12 Douglas Young Cadence Cyclery Audi Mckinney
13 Trevor Kay Unattached
14 Ivan Alonzo Unattached

Women Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michelle Montoya October Three Racing
2 Lauren Koon United Cycling Team
3 Kim Chance Rbm/Matrix Racing
4 Leah Gifford Team Sundae Fundae
5 Jaime Larmer Team Elevate Racing
6 Melissa Monosoff Fcs | Dna Cycling Regional Team P/B Jobdox
7 Sarah Startz Fcs | Dna Cycling Regional Team P/B Jobdox
8 Ryan Gossett Colavita Texas Racing
9 Anna Tillerson Bicycles Plus Racing
10 Sheree Benavides Rbm/Matrix
11 Michelle Hansard Crest/Rbm Racing
12 Shelby Frank Cadence Cyclery Audi Mckinney
13 Maddie Woolley Lux/Specialized By Cynergy
14 Caroline Wolfe Unattached
15 Louise Gibson Cadence Cyclery Audi Mckinney
16 Chelsea Vanderheyden Fcs | Dna Cycling Regional Team P/B Jobdox
17 Diane Nestande Fcs | Dna Cycling Regional Team P/B Jobdox
18 Liana Randel Mbbc Racing
19 Heather Sawtelle Fcs Cycling
20 Ashley Hall Bicycles Plus Racing
21 Alexis Endicott Unattached
22 Caroline Khameneh Unattached
23 Haley Reynolds Unattached
24 Allison Jones Mbbc Racing
25 Lizzie Carpenter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with