These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men 545pm Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chris Twardzik Premier Racing
2 Galen Erickson Gene Johnson Cycling Team
3 Zachary Gudwin Premier Racing
4 William Cucco Tete de la Course
5 Trenton Starkey Fount Cycling Guild
6 Joel Lentz Apex Racing
7 Jesse Maris Kelly Benefit Strategies Devo
8 Christopher Dennis Apex Racing
9 Joe Baratto Caliber Home Loans/Gerk's
10 George Wright Este Racing
11 Adrian Magun Team Thrive p/b Kaiser Permanente
12 Blaine Felton Taco Time NW Cycling Team
13 Edward Rosenberg Audi Cycling Team
14 John Rasanen Liquid Velo Expeditors
15 Travis Venable Apex Racing
16 George Romer Hagens Berman
17 Steve Bleifuhs Taco Time NW Cycling Team
18 Joseph Skokan Caliber Home Loans/Gerk's
19 Evan Blanshan Premier Racing
20 Jeremy Cucco Hagens Berman
21 Steve Thompson Caliber Home Loans/Gerk's
22 Stuart Ayling Este Racing
23 Brian Mccleerey Apex Racing
24 Gregory Luniewski Caliber Home Loans/Gerk's
25 Joseph Bloodworth Taco Time NW Cycling Team
26 Alex Turpin Apex Racing
27 Rick Wiedmann Caliber Home Loans/Gerk's
27 Eric Holman Caliber Home Loans/Gerk's
27 Gordy Bolstad Caliber Home Loans/Gerk's
27 Steven Wilssens Caliber Home Loans/Gerk's

Men 545pm Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Andrew Lynch Gene Johnson Cycling Team
2 Ryan Styrk Fount Cycling Guild
3 Victor Peterson Hagens Berman
4 Isaac Juracich Liquid Velo Expeditors
5 David Gambel Liquid Velo Expeditors
6 Darnell Umagat
7 Aidan Turvey Gene Johnson Cycling Team
8 James Leinbach Gene Johnson Cycling Team
9 Louis Mcgranaghan Liquid Velo Expeditors
10 Calvin Carter Hagens Berman
11 Mack Parshall Audi Cycling Team
12 Christopher Davis Hagens Berman
13 Jason Ingram Fell Swoop Racing
14 Nathaniel Clark Apex Racing
15 Kirk Beatty Audi Cycling Team
16 Tye Blazey Caliber Home Loans/Gerk's
17 Joshua Smith
18 James Shields Liquid Velo Expeditors
19 David Dye Gene Johnson Cycling Team
20 Andrew Allport
21 Chris Toth Fount Cycling Guild
22 Sam Horn Apex Racing
23 Gary Johnson Team 2FIVE3 Racing
24 Zach Juracich Liquid Velo Expeditors
25 Benjamin Juracich Liquid Velo Expeditors
26 Gerardo Mores
27 Jude Larene Fell Swoop Racing
28 John Caffarelli Audi Cycling Team
28 Alexander Greene

Men 7pm Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sam Frigo Gene Johnson Cycling Team
2 Andrew Martin Tenspeed Hero
3 Ben Marshall Gene Johnson Cycling Team
4 Aaron Halfaker Apex Racing
5 Sean Bunce Fount Cycling Guild
6 Ayden Young Audi Cycling Team
7 Nicholas Zendler Liquid Velo Expeditors
8 Zachary Gudwin Premier Racing
9 Julian Soh Audi Cycling Team
10 Peter Kim Gene Johnson Cycling Team
11 Jonathan Popescu Audi Cycling Team
12 Mike Robson Tenspeed Hero
13 Brendon Confer Fount Cycling Guild
14 Steve Sonheim Liquid Velo Expeditors
15 Wayne Brown Apex Racing
16 Joel Lentz Apex Racing
17 Christopher Dennis Apex Racing
18 Lloyd Lints Audi Cycling Team
19 Bradlee Haley Liquid Velo Expeditors
20 Jj Anderson Hagens Berman
21 Evan Blanshan Premier Racing
22 Chad Brothers Tenspeed Hero
23 Chad Nichols Gene Johnson Cycling Team
24 Edward Rosenberg Audi Cycling Team
25 Nikki Mohrbacher Liquid Velo Expeditors
26 Nathan Hakken Apex Racing
27 Maarten Brugmans Audi Cycling Team
27 Margaux Mcbirney Liquid Velo Expeditors
DNF Andrew Shirey Audi Cycling Team

Men 7pm Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alden Gwinn Audi Cycling Team
2 Anthony Noakes Gene Johnson Cycling Team
3 Andreas Broxson Audi Cycling Team
4 Greg Talpey Liquid Velo Expeditors
5 Johan Brusa
6 Ryan Havill Taco Time NW Cycling Team
7 Stanley Huang Gene Johnson Cycling Team
8 Jesse Favia
9 Graham Gallagher Apex Racing
10 Joshua Keating Audi Cycling Team
11 Rachel Urban Audi Cycling Team
12 Tyrel Lacey
13 Zachary Oster
14 Elliott Skopin Apex Racing
15 Ciaran O'rourke RAD Racing p/b CycleU
16 Ray Lamont Gene Johnson Cycling Team
17 Kit Culbert
18 Ryan Dennison Audi Cycling Team
19 Eric Guan Gene Johnson Cycling Team
20 Sam Witus Apex Racing
21 Rob Lee Apex Racing
22 David Gambel Liquid Velo Expeditors
23 Jonathan Lafler Audi Cycling Team
24 Austen Bolves Apex Racing
25 Randy Yao Gene Johnson Cycling Team
26 Aaron Rabinowitz Audi Cycling Team
27 Grant Gumina Apex Racing
28 Ryan Spivey Apex Racing

Men Masters Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Andrew Baker Broadmark Realty
2 Dieter Fox Fount Cycling Guild
3 Claudio Pozzi Fount Cycling Guild
4 Stephen Gingrich Apex Racing
5 James Corcoran Gene Johnson Cycling Team
6 Gary Lardizabal Gene Johnson Cycling Team
7 Todd Dry Team 2FIVE3 Racing
8 Keith Robinson Hagens Berman
9 Ryan Downey Este Racing
10 Peter Kuhn Hagens Berman
11 David Mullen Hagens Berman
12 Alex Aguinaldo Apex Racing
13 Steven Crane Este Racing
14 Ted Buchanan Taco Time NW Cycling Team
15 Justin Heinen Taco Time NW Cycling Team
16 Scott Stout Hagens Berman
17 Noel Zayas Apex Racing
18 Nick Johnson Este Racing
19 Matthew Hill Dropbar Racing/Source Endurance
20 Russ Sovde Audi Cycling Team
21 Alex Newton Hagens Berman
22 Brian Gabele Team 2FIVE3 Racing
23 David Crawford Este Racing
24 Stephen Fontenot OMG Racing
25 Dave Preston Este Racing
26 Mark Mirante Garage Racing
27 Doug Davis Audi Cycling Team
28 John Mcconnell Team 2FIVE3 Racing
29 Robert Rice Gene Johnson Cycling Team
29 Brad Callos Gene Johnson Cycling Team

Women 545pm

Pl First Name Last Name Team Time
1 Margaux Mcbirney Liquid Velo Expeditors
2 Allie Foote Fount Cycling Guild
3 Rachel Urban Audi Cycling Team
4 Caitlin Mcallister Fount Cycling Guild
5 Stephanie White Liquid Velo Expeditors
6 Ashley Hudson Audi Cycling Team
7 Nikki Mohrbacher Liquid Velo Expeditors
8 Heather Dawson Gene Johnson Cycling Team
9 Eryn Maris