These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Elite Cat1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Scott Mcgill
2 Will Gleason
3 Alexander Hedrick 1 Lap
4 Taylor Hayek 4 Laps
5 Michael Principato 4 Laps
6 Hoel Wiesner 5 Laps
7 Otis Engel 7 Laps

Men Intermediate Cat3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Satchel Kim
2 Otis Engel
3 Ami Assayag
4 Artym Hayda
5 Joseph Serrano
6 Aaron Seip
7 Mason Shirey 1 Lap
8 Oliver Snydal 1 Lap
9 Eyan Hudson 1 Lap
10 Max Byer 1 Lap
11 Victor Choi 1 Lap
12 Ethan Hendricks 1 Lap
13 Joshua Spokes 1 Lap
14 John Churan 1 Lap
15 Chris Warno 2 Laps
16 Linus Owens 2 Laps
17 Al Hassane fall 2 Laps
18 Leland Foster 2 Laps
19 William Heschl 3 Laps
20 Fenn Suter 3 Laps
21 Brent Sturlaugson 4 Laps

Men Junior Boys 11-12 9 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Papadakis
2 Paxton Summers
3 Ian Marks 1 Lap
4 Benjamin Sieghart 1 Lap
5 Nolan Sands 1 Lap
6 William Dausch 1 Lap
7 Gabriel Tokarsky 1 Lap
8 Ryder Newell 2 Laps
9 Khalil Mckinney 3 Laps
10 Warrick Underwood 5 Laps

Men Junior Boys 13-14 9 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cian Connolly
2 Xaven Monsalud
3 Jacob Hines
4 Quentin Bodkin 1 Lap
5 Cameron Donohue 1 Lap
6 Mason Siedor 1 Lap
7 Mitchell Baturka 1 Lap
8 Braylon Gant 2 Laps
9 David Speaks 2 Laps
10 Jasper Estes 2 Laps
11 Nathaniel Fletcher 3 Laps
12 William Schwinger 5 Laps

Men Junior Boys 15-18 9 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dillon Cosper
2 Matthew Peters
3 Lincoln Summers
4 Alex Reichmann 1 Lap
5 Xaven Monsalud 1 Lap
6 Micah Peterson 2 Laps
7 John Dausch 2 Laps
8 Toby Martin 2 Laps
9 Ian Borres 2 Laps
10 Daniel Baysinger 2 Laps
11 Liam Smith 3 Laps
12 Charlie Hutchens 5 Laps
13 Sebastian Rodriguez 6 Laps

Men Junior Boys 9-10 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Devin George
2 Peter Muffels
3 Malachi Franklin 2 Laps
4 Maks Roma-shtylla 2 Laps
5 Charlie Dausch 2 Laps
6 Nelson Crocker 2 Laps

Men Master 35+ 3/4 35+ Cat3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Paul Livelli
2 Ami Assayag
3 Stefan Gissler
4 Matthew Bunting
5 David Rodda
6 Daniel Pessing
7 Steve Fife
8 Krzysztof Jedrzejewski
9 Dylan Stagner
10 Joseph Jefferson
11 Bradley Evans
12 Marc Lefkowitz
13 Carl Blake
14 Paul De santis
15 Kevin Gallo
16 Nathan Gazzetta
17 Edgar Buckley
18 David Lopez
19 David Bodkin
20 Zac Morford
21 Francisco Hazera
22 Bradley Dion 2 Laps
23 David Scharff 2 Laps
24 Tommy Mccauley 4 Laps
25 James Dausch 4 Laps

Men Master 35+ 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nima Ebrahimnejad
2 Ryan Mckinney
3 Paul Petrie
4 Donald Brew
5 Ramon Benitez
6 Dan Underwood
7 Christopher Beck
8 Todd Bickling 1 Lap
9 Zachary Browne 1 Lap
10 Alexander Roberts 1 Lap
11 Patrick Hogan 2 Laps

Men Novice Cat4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ricardo Queiroz
2 Lukas Brandt
3 Chris Warno
4 Lincoln Summers
5 Dillon Cosper
6 Al Hassane fall
7 Eyan Hudson
8 Matthew Janczyk
9 Adam Van etten
10 Ted Dorosheff
11 Michael Hoffman
12 Max Byer
13 Peter Jackson
14 Jerome Linkins
15 Cian Connolly
16 Isaac Edmundson
17 Gregory Russell
18 Zac Morford
19 Linus Owens
20 Andrew Shepard
21 Carl Blake
22 David Holmes
23 Jonathan Roach
24 Jack Valenti
25 Mac Meehan
26 Andre' Thomas
27 Jamar Jefferson
28 Justin Mettee
29 Kevin Taylor
30 Jeffrey Williams
31 Ako Boyd
32 Kwame Edwards
33 Leonardo Salgado gonzalez
34 Jayme Newell 2 Laps
35 John Mcaninley 2 Laps
36 Isaiah Morrison 2 Laps
37 Charles Dehn 2 Laps
38 Patrick Mosley 2 Laps
39 Stergios Papadakis 2 Laps
40 Nick Stasiak 2 Laps
41 Stefan Gissler 2 Laps
42 Bradley Dion 2 Laps

Women Elite Cat1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kathryn Goffin
2 Julianna Rutecki
3 Lisa Martin 3 Laps

Women Junior Girls 11-12 9 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Allison M workman
2 Penny Jones 1 Lap
3 Lilah Devine 5 Laps

Women Junior Girls 13-14 9 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Roberta Buckley Rock Creek Velo

Women Junior Girls 9-10 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Noelle Harcum
2 Avery Good 1 Lap
3 Lulu Estes 2 Laps
4 Juliet Devine 3 Laps

Women Novice Cat4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ella Brenneman
2 Taundra Marshall
3 Kelly Roberson
4 Claudia Gutierrez
5 Sabine Buccheri
6 Dominique Koethe
7 Kate Workman
8 Chelsea Hayman
9 Lana Harshaw
10 Akilah Matthews 1 Lap
11 Gehmelle Johnson 1 Lap
12 Ronnette Earle 2 Laps
13 Sarah Stahl 2 Laps
14 Rachel Saunders 4 Laps
15 Logan Mintz 5 Laps