These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chad Cagle
2 Paul Papin
3 Demsy Cifuentes
4 Chad Shanks
5 Janne Hamalainen
6 Calvin Anderson Logistics 918
7 Seth Lasley
8 Chris Carlson
9 Mathew Ankney
10 Emerson Cifuentes
11 Chad Cook
13 Drew Cardoza
14 Ryan Dupree
15 Erin Elliott
16 Justin Heinecke
17 Chris Hendricks
18 Coren Hendricks
19 Steven Isaacs
20 Milus Clarke jr
21 Dustin Smith
22 Chad Sprague
DNF Ryan Day
DNF Ryan Hulseberg
DNF Steen Rose
DNF Kristopher Clark

Men 23-29

Pl First Name Last Name Team Time
1 Calvin Anderson Logistics 918
2 Elias Zamora
3 Emerson Cifuentes
4 Ryan Brantley
5 Sawyer Pehkonen
6 Joel Cifuentes
DNF Durham Chilcoat

Men 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sawyer Pehkonen
2 Elias Zamora
3 Ryan Brantley
4 Chris Hendricks
5 Coren Hendricks
6 Justin Heinecke
7 Jake Beeson
8 Daniel Warming
9 Steven Isaacs
10 Jack Jarko
11 Tayton Parker
12 Adalberto Cigarroa
13 Ryan Ameen
14 Brian Bolton
15 Joseph Dufresne
16 Harrison Petre
17 Jess Parker
18 Greg Reilly
19 Ryan Hulseberg
20 Dustin Smith
21 Beau Lee
22 Chris Zenthoefer
23 Curtis Fahler
24 Kyle Kusik
25 Logan Sweetwood
26 Jonathan Clark
27 Troy Cowin
29 Jof Lenard

Men 4/Novice

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sawyer Pehkonen
2 Bryan Lemire
3 Leonel Lopez
4 Trey Coursey
5 Daniel Warming
6 Oliver Seekins
7 Kris Stephens
8 Curtis Fahler
9 Heath Arning
10 Tyler Mcgarry
11 Joel Cifuentes
12 Isaiah Culbreath
13 Damian Matthews
14 Jacob Scott
15 Patrick Branagan
16 Logan Sweetwood
17 Kenny Stringfellow
18 Clive Chafausipo
19 Samuel Downey
20 Brent Wilson
21 Kenneth Smith
22 Joe Mccarty
23 Ryan Blythe
24 Daniel Brown
25 Chase Cline
26 Justin Stringfellow
27 Jelaani Davis
29 Ryan Brantley
30 Jack Carlow
31 Jonathan Clark
32 Evan Coles
33 Mason Conine
34 Jon Coursey
35 Garrett Danz
36 Brian Healy
37 Richard Little
38 Ken Morris
39 Tayton Parker
40 Cando Soriano
41 Steven Valderrama
42 Aiden Wyant

Men U23

Pl First Name Last Name Team Time
1 Christopher Morrison
2 Seth Lasley
3 Demsy Cifuentes

Men Junior 15-16

Pl First Name Last Name Team Time
1 Evan Coles
2 Jack Carlow
3 Kenny stringfellow

Men Junior 17-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Coren Hendricks

Men Junior 9-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Aiden Wyant
2 Leif Winters
3 Isaiah Culbreath
4 Cash Stringfellow
5 Erick Winn
6 Alex Prine
7 Benny Croff
8 Willy Croff
9 Jaxier Cifuentes

Men Master 40-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nicholas Penrod
2 Janne Hamalainen
3 Austin Edgar
4 Daniel Larson
5 Eric Franklin
6 Chad Shanks
7 Christopher Dakin
8 Robert Lemaster
9 Chris Hendricks
10 Ryan Day
11 Jeff Prior
12 Christopher Siemens
13 Troy Cowin
14 John Uhren
15 Kurt johnson ?
16 Trey Coursey
DNF Jonathan Clark
DNF Todd Swain
DNF Micah Newell

Men Master 50-59

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Brestovansky
2 Justin Heinecke
3 Micah Newell
4 Steven Isaacs
5 Kyle Freeman
6 Kristopher Clark
7 Heath Arning
8 Carter Johnston
9 Peter Beland
10 Chris Carlson
11 John Lasorsa
12 Milus Clarke
13 Jonathan Haring

Men Master 60+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Peter Erdoes
2 Tim Pickens
3 Kimberly Pettit
4 Mike Patrick
5 Mark Teruki
6 Jim Carlson
7 Daniel Tinklepaugh

Men Senior 30-39

Pl First Name Last Name Team Time
1 Paul Papin
2 Andrew Evans
3 Drew Cardoza
4 Cailean Carlberg
5 Chad Cook
6 Ryan Hulseberg
7 Sean Kahl
8 Milus Clarke jr
9 Brian Bolton
10 Chad Coccaro
11 Cando Soriano
12 Daniel Warming
13 Jack Jarko
14 Leonel Lopez
DNF Jof Lenard

Women 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ariel Wyant
2 Lori Mccarty
3 Nicole Wyant
4 Margaux Mcentire
5 Corinna Redard
6 Kara Anderson
7 Nancy Karrer
DNF Amanda Brandyberry

Women 23-29

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joy Grogan
2 Gabrielle Henry

Women 4/Novice

Pl First Name Last Name Team Time
1 Christina Smith
2 Aimi Mlekoday
3 Regina Riha
4 Gabrielle Henry
5 Hadley Neil

Women Junior 15-16

Pl First Name Last Name Team Time
1 Micah Beeson
2 Maribel Ramirez

Women Junior 9-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Hadley Neil
2 Chandler Beeson
3 Addie Culbreath

Women Master 40-49

Pl First Name Last Name Team Time
1 Regina Riha
2 Kara Anderson
3 Leigh Ann fields
4 Lori Mccarty
5 Portia Gonzalez
DNF Laurel Ledbetter

Women Master 60+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Pam Glenn

Women Senior 30-39

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ariel Wyant
2 Amy Gammelgard
3 Nicole Wyant
4 Corinna Redard
5 April Meyer