These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men 19+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Benjamen Shrewsberry Cumberland Valley Collective
2 Shannon Dooley Performance Resources
3 Jacob Bernas
4 Aiden Linehan City Bicycle Company
5 Robert Loafman

Men Juniors 11-12 Cat 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gustaf Hamblen Velocious Sport

Men Juniors 13-14 Cat 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lucius Hamblen Velocious Sport
2 Jensen Riddle Velocious Sport

Men Juniors 15-16 Cat 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Owen Sherman Super Squadra p/b Applewood Manor

Men Juniors 17-18 Cat 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Noah Smith Red Star Racing
2 Will Maness

Men Juniors 9-10 Cat 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Collins Lail Velocious Sport
2 Samuel Edwards Velocious Sport

Men Masters 30+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joseph Rose Benissimo
2 Benjamen Shrewsberry Cumberland Valley Collective
3 Jesse Mcentire
4 Brendan Housler EVOQ.BIKE
5 Keith Siklenka
6 Cody Buford Red Star Racing
7 Stephen Guyon Oceanic Racing
8 Dylan Stafford Rescue Racing
9 Nicholas Brinson Train Matthews
10 Paul Seiler Velocious Sport
DNF Matthew Emerick Red Star Racing
DNF Madison Siegrist Clemmons Bicycle Racing
DNF Gregory Thompson Red Star Racing

Men Masters 40+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brendan Housler EVOQ.BIKE
2 Gregory Thompson Red Star Racing
3 Cody Buford Red Star Racing
4 Nima Ebrahimnejad Kelly Benefits Cycling Team
5 Thomas Reynolds Henderson Custom Homes
6 David Flynn Ken
7 Thomas Reynolds Henderson Custom Homes
8 Brian Wong C4 Race Team
9 Michael Grigat Red Star Racing
10 Gordon Stiel Red Star Racing
11 Corey Fisher Crosstown Velo PB/ Hunter Subaru
12 Corey Mccracken Red Star Racing

Men Masters 50+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Corey Mccracken Red Star Racing
2 Corey Fisher Crosstown Velo PB/ Hunter Subaru
3 Stephen Guyon Oceanic Racing
4 Scott Staubach D3 Racing
5 Marcus Jones Crosstown Velo
6 Shannon Shuskey GVC/Cycles De ORO
7 Andrew Gardner
8 Bert Gutierrez
9 Gregg Cromer Oceanic Racing
10 John Oakes GVC/cycles de ORO
11 Brad Harman
12 Gordon Stiel Red Star Racing
13 Aaron Atwater Oceanic Racing
14 Benjamin Swaim Benissimo
15 Ophir Sefiha Crosstown Velo
16 Clayton Griffin Oceanic Racing
17 Nima Ebrahimnejad Kelly Benefits Cycling Team
18 Andrew Le beau UNC Health Appalachian
19 Ronald Kurney 700 cycling concept
20 Richard Nance Hearts/ Ken's Bike Shop
21 Stephen Crouch
22 Jonas Cherry Relyte Electrolyte Hydration and Mg12 Magnesium Chloride
23 Kerry Humphrey Red Star Racing

Men Masters 60+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Richard Creed Revolution Cycle Sports p/b LoneRider Brewery
2 Gene Fowler UNC Health Appalachian
3 Randy Parker Melaleuca
4 Michael Grigat Red Star Racing
5 Kelly Holmes Carolina Masters/PE
6 Joe Briscoe Constellation Cycling pb Inland Construction
7 Terrence Lanier
8 Lee Reavis 0530/Carolina Masters

Men Masters 70+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lewis Dawkins Sharp Iron riders

Women Juniors 11-12 Cat 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gemma Edwards Velocious Sport

Women Juniors 13-14 Cat 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Avagrace Tobias agtracing

Women Masters 50+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Shannon Moore SupraBars.com
2 Kimberly Mason Getting It In Cycling
3 Keva Perry Getting It In Cyclists Inc