These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men CAT 1/2/3/4/5 Junior 10-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rudyard Peterson Coulee Region Youth Cycling Inc/Borah
2 Logan Zueger West Michigan Coast Riders
3 Josiah Longenecker Men Of Steel Racing LLC/Men of Steel Racing
4 Gabe Rice Kalamazoo Bicycle Club/CMS Race Team
5 Stu Cole WMCR/Andrie Jr
6 Martin Zanotti Rapid Wheelmen
7 Kevin Baumann West Michigan Coast Riders
8 Nathan Frazier
9 Keegan Korienek Leadout Racing
10 Evan Guarr
11 Garrett Zueger West Michigan Coast Riders
12 Andrew Vorpagel
13 Jared Raisanen Freewheeler Bike Shop

Men CAT 1/2/3/4/5 Masters 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jason Hess Coulee Region Youth Cycling Inc
2 Dan Korienek Leadout Racing
3 David Baar Ada Bike Club
4 Chad Everts Leadout Racing
5 Ray Dybowski Wolverine
6 Derek Witte Bissell-ABG-Nuvo
7 Lupe Martinez Leadout Racing
8 Branden Lyon Ada Bike Club/East Hills Velo
9 Marc Polsinelli tdi team zuck
10 Tom Linck Leadout Racing
11 David Hietikko Ada Bike Club/East Hills Velo
12 John Lobbezoo Leadout Racing
13 Chris Johnson Coulee Region Youth Cycling Inc
14 Christopher Boer Ada Bike Club/East Hills Velo
15 James Minnema
16 Paul Havens Leadout Racing
17 David Estefan
18 Rick Snow Coulee Region Youth Cycling Inc
19 Jimmy Mcmurray Ada Bike Club
20 Douglas Gatto Trails Edge Cycling/Trails-Edge Cycling Team

Men CAT 1/2/3/4/5 Masters 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rick Snow Coulee Region Youth Cycling Inc
2 Chris Johnson oulee Region Youth Cycling Inc
3 David Hietikko Ada Bike Club/East Hills Velo
4 Marc Polsinelli tdi team zuck
5 Houston Peterson Coulee Region Youth Cycling Inc
6 Tom Linck Leadout Racing
7 Ray Dybowski Wolverine
8 Bruce Gordon Pista Elite
9 John Sammut Wolverine Sports Club
10 Terry Collins
11 Bruce Los
12 Tom Bultman Club Whisper Jade
13 Ken Misch Revolution Racing p/b Midland Brewing Co
14 Mark Hribar

Men CAT 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Anthony Pratt Proforma Yesterday's Cycling Team
2 Dirk Dejonge Ada Bike Club/East Hills Velo
3 Drew Martin Ada Bike Club/East Hills Velo
4 Michael Atkins Spin Zone
5 Matt Acker Freewheeler Bike Shop
6 Ian Kresnak Spin Zone Racing
7 John Gracely Kids Race Sports Development
8 Paul Skorupskas Cadieux Bicycle Club
9 Logan Zueger West Michigan Coast Riders
10 Derek Delzer Cadieux Bicycle Club
11 Michael Cook Spin Zone Racing
12 Luke Oostindie Ada Bike Club
13 Brian Sullivan Spin Zone Racing
14 Bryce Nuiver
15 Dave Boboltz Ada Bike Club/East Hills Velo
16 Christopher Boer Ada Bike Club/East Hills Velo
17 David Pratt Proforma Yesterday's Cycling Team

Men CAT 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bj Steketee Ascension Cycling
2 Aaron Beebe Ada Bike Club
3 Michael Bellovich Ada Bike Club/East Hills Velo
4 Chad Rector
5 Justin Drobish Kids Race Sports Development
6 Andrew Holly Fusion Cycling Team
7 Dan Mcgraw Freewheeler Bike Shop
8 Ryan Bolin Einstein Racing
9 Don Kring Leadout Racing
10 Jonathan Nesburg Leadout Racing
11 Corey Anderson Kids Race Sports Development
12 Paul Gregory Kids Race Sports Development
13 Adam Mcintyre Bissell/ABG Cycling Club
14 Edward Johns Revolution Racing p/b Midland Brewing Co
15 Douglas Crysler R4AC Cycling Project
16 Earl Hillaker Alger Bike
17 Dave Lenting Leadout Racing
18 Douglas Vandermolen Team UPB / ultimateprobikes.com
19 Bradley Mackenzie R4AC Cycling Project
20 Jesse Riegle Kalamazoo Bicycle Club/CMS Race Team
21 Mike Vandenberg Leadout Racing
22 Michael Maher Leadout Racing
23 Cody Sovis Hagerty Racing/Hagerty Cycling
24 Matthew Norton Freewheeler Bike Shop
25 Jimmy Argyle Hagerty Racing/Hagerty Cycling
26 Caleb Williams Leadout Racing
27 James Maxey Spin Zone Racing
28 Vibol Deng Team Hoigaard's
29 Wes Sovis Hagerty U25
30 Jim Braam Ascension Cycling
31 James Pratt Proforma Yesterday's Cycling Team
32 Nicholas Afton Leadout Racing
33 Richard Bielewicz Hagerty Racing
34 Bryan Carps Hagerty Racing/Hagerty Cycling
35 Paul Smith Spin Zone Racing
36 Brooks Kelley Hagerty Racing
37 Douglas Gatto Trails Edge Cycling/Trails-Edge Cycling Team

Men CAT 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Andrew Guelzo
2 Nicholas Mckey WMCR/Andrie Jr
3 Michael Mcavoy Freewheeler Bike Shop
4 Michael Davito
5 Matt Smith
6 David Huisman
7 Tim Duflo Leadout Racing
8 Bill Kool Freewheeler Bike Shop
9 Nathan Frazier
10 Kenneth Robison
11 Nathan Perkins West Michigan Coast Riders
12 Alex Yingling
13 Joel Brummel Leadout Racing
14 Brad Meyer
15 Matt Wehrmeyer
16 Nicholas Kehoe CFT Cycling Team/TNR Cycling Club
17 Brian Vanzweden Rapid Wheelmen
18 Ryan Maguire
19 Tony Charameda
20 Josh Mokma Leadout Racing
21 Ryan Allen D2 racing
22 Andrew Pollina
23 Martin Zanotti Rapid Wheelmen
24 Marty Mrozinski Speed Merchants
25 Zachary Lysdahl
26 Jay Niewiek
27 Race Adams
28 Jordan Miller
29 Peter Mack
30 Benjamin Clark Kalamazoo Bicycle Club/CMS Race Team
31 Chad Harris
32 Michael Bronson
33 Nathan Hoogeboom
34 Mark Strikwerda
35 Phil Jones
36 Craig Hoogerwerf
37 Jason Lavelle
38 Chad Vanderhulst
39 James Gunderman
40 Jake Biernacki
41 Stephen Ashworth
42 Stephen Pinkham
43 Frederick Wezeman
44 Nathan Whitmyer
45 Paul Boldrey
46 Steven Vander hill

Men PRO/1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nathaniel Williams ICC BISSELL-ABG-GIANT/BISSELL-ABG-GIANT
2 Jordan Diekema ICC BISSELL-ABG-GIANT/BISSELL-ABG-GIANT
3 Ryan Cross Einstein Racing
4 Adam York Cleveland Clinic Sports Health
5 Cory Stange Bissell/ABG Cycling Club
6 Rudyard Peterson Coulee Region Youth Cycling Inc/Borah
7 Derek Graham ICC BISSELL-ABG-GIANT/BISSELL-ABG-GIANT
8 Randall Rodd Wolverine Sports Club
9 Dan Korienek Leadout Racing
10 Jason Young Einstein Racing
11 Blaine Benson Kids Race Sports Development
12 Anthony Prentice
13 John Leach Einstein Racing
14 Matt Acker Freewheeler Bike Shop
15 Ryan Rodd Wolverine Sports Club
16 Tom Burke Trails Edge/Lathrup Industries/Giant Bicycles
17 Paul Mcmullen Ada Bike Club
18 Lupe Martinez Leadout Racing
19 Jason Hess Coulee Region Youth Cycling Inc
20 Chad Everts Leadout Racing
21 Michael Atkins Spin Zone
22 Jason Swiatlowski Bissell ABG Giant
23 Dirk Dejonge Ada Bike Club/East Hills Velo
24 Paul Skorupskas Cadieux Bicycle Club
25 Benjamin Whitehead ICC BISSELL-ABG-GIANT/BISSELL-ABG-GIANT
26 Chris Fisher Einstein Racing

Women CAT 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Janelle Cole West Michigan Coast Riders
2 Sarah Demerly Cleveland Clinic Sports Health
3 Jane Vanhof REAL WOMEN TRI
4 Alicia Trevino Team Apex Mulitsport
5 Joann Cranson Team Priority Health
6 Sarah Williams REAL WOMEN TRI
7 Lisa Carr TEAM TDI ZUCK BIKES
8 Lori Huffman REAL WOMEN TRI
9 Chelsea Clark Team Priority Health
10 Heather Kubiak REAL WOMEN TRI
11 Tammy Moran REAL WOMEN TRI

Women CAT 1/2/3/4/5 Junior 10-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Janelle Cole West Michigan Coast Riders
2 Claire Reeves Einstein Racing
3 Ellie Korienek REAL WOMEN TRI
4 Kiersen Korienek REAL WOMEN TRI
5 Madison Frank

Women CAT 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Morgan Mckey WMCR/Andrie Jr
2 Josi Brynick
3 Tessa Perez Velo City Cycles
4 Lisa Carr TEAM TDI ZUCK BIKES
5 Kari Sederburg CFT
6 Julie Vanloo
7 Bethany Beckman
8 Kristin Vanderark
9 Sara Merritt REAL WOMEN TRI
10 Heather Caputo
11 Shannon Wright Freewheller Racing
12 Gail Ranville
13 Sarah Mcintyre REAL WOMEN TRI
14 Emily Neice Spin Zone
15 Katie Hamel Velo City Cycles/New Holland Brewing Cycling
16 Donna Borgman REAL WOMEN TRI
17 Heather Frank
18 Shellie Raisanen
19 Tamara Potter
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with