We're always here to help! | Search Help | | 888.956.9560 | Cart
BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
Men Cat 2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Tyler stewart Dallas bike works Dark Horse Racing
2 Carson Lange VooDoo U23
3 Jonathan Hughes Austin Bikes/ Mobil 1
4 Rob Bell Team Undiscovered
5 Carlo Villarreal Volharden
6 Michael Mull Dark Horse Racing
7 Caleb Hulsey Dark Horse Racing
8 Ricky Randall DNA Racing
9 Sawyer Currie DNA Racing
10 Matthew Gosling Team Party Time
11 Dylan Postier EVOKE Racing
12 Jefferey May PARK PLACE DEALERSHIPS
13 Tice Porterfield VooDoo U23
14 Alex Bumpers Volharden
15 Christopher Lutz Bicycle Heaven / PVA
16 Mason Quintana Austin Bikes/ Mobil 1
17 Bryan Marshall Austin Bikes/ Mobil 1
18 Paul Carty Austin Bikes/ Mobil 1
19 Robert Biard 787 Racing
20 Steve Dodge Dark Horse Racing
21 Rob Green DNA Racing
22 Robert Snedden Rockwall Cycling
Men Cat 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Daniel Wisner 4D Racing
2 Nathan Sheetz VooDoo Racing
3 Erique Williams Club Bicycle World of Houston
4 Kyle Swanson PARK PLACE DEALERSHIPS
5 Samuel Leblanc 4D Racing
6 Rick Francis Mirage
7 Dylan Gray Volharden
8 John martin Bikesport Bayou City Racing
9 Rob Gray Volharden
10 Curtis George Griin / Mambo Cycling Team
11 Jake Lanoux Super Squadra pb AustinBikes
12 Jesse Slate Team Wooly Mammoth
13 Macleod Williams Boneshaker Project
14 Amilkar Ajinsurek
15 Colby Logback Team Party Time
16 Patrick Hallett Austin Bikes/ Mobil 1
17 Dan Ronan Dark Horse Racing
18 Omar Nunez Rock Fitness Cycling Team
19 Robert Discher Austin Bikes/ Mobil 1
20 James Dubois Bike World Racing
21 Raymond Reisen Volharden
22 Vince Dietsch Austinbikes/Revenant
23 Rodolfo Arredondo GS Tenzing
24 Connor Bazley Northwest Cycling Club
Men Cat4/5
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Bryan Boydstun Dark Horse Racing
2 William martin ?
3 Colt Curtis 512-Racing p/b AJ's Cyclery
4 Eric Whitworth Tuneros Racing Team
5 Alexander Parmiter 512-Racing p/b AJ's Cyclery
6 Benjamin Steavenson Bicycle Heaven / PVA
7 Marcelo Garza Joe's Pro Bikes
8 Ianrey Amuan Rock Fitness Cycling Team
9 Travis Turner 787 Racing
10 Alex Joseph
11 Rasmus Kusk
12 Joaquin Najar
13 Nick Masiewicki VooDoo Racing
14 Lance Mooney Northwest Cycling Club
15 Kyle Hoff
16 Christian Mathews Volharden
17 David Ekvall Austinbikes Cyclocross Team
18 Jeremy Ordaz Oak Cliff Bicycle Company
19 David Pratt
20 Calvin Valdez
21 John Sanchez Team Soler's Sports/Lifetime
22 Kimble West ATC Racing
23 Lukas Bouvrie
24 Davis Dombrowski Rock Fitness Cycling Team
25 Austin Walker Dark Horse Racing
26 Oscar Barreto Griin / Mambo Cycling Team
27 Wayne London Dark Horse Racing
Men Cat4/5 Junior 10-18
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Xavier Williams Boneshaker Project
2 Ian Anderson Bicycle Heaven / PVA
3 Aidan Alcocer Bicycle Heaven / PVA
4 Gabriel Porterfield Dark Horse Racing
5 Joshua Cunningham Bicycle Heaven / PVA
6 Albert Nava Dark Horse Racing
7 Paul Porterfield Dark Horse Racing
Men Cat4/5 Master 35+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Andy Twellman Bat City Cycling
2 Anthony Marlar ThinkFinance Racing
3 Gregory keshishian ?
4 Joshua Carey Mirage
5 David Callahan Bat City Cycling
6 Vincent Marotte Bat City Cycling
7 Seamus Donohoe
8 Ben Ploetz Bat City Cycling
9 Marcos Ferreyra
10 Brent Bellm
11 Jeff Paulsen Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
12 Vernon Mcdonald Bayou City Racing
13 Rob Janssen
14 Robert Ferrara Ride 2 Recovery
15 Gero Testa Oklahoma City Velo Club
16 Joe Sitterly
17 Adrian Navarro
18 Mark Barnett Southwest Cycling Club Racing
Men Master 40+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Chad Cagle Tulsa Wheelmen
2 Micah Newell Team Undiscovered
3 Bob Cummings EVOKE Racing
4 Andrew smith Southwest cyclesport / dimensional Southwest CycleSport/Dimensional
5 Mathew Ankney Tulsa Wheelmen
6 David Richardson River City Market Racing
7 Alex Rodriguez Neoteric Racing
8 Andrew Beres Boneshaker Project
9 James Murff River City Market Racing
10 Enrique Varela 787 Racing
11 Jeff Park Mark It Zero
12 Tom Warren A Bloc
13 Tim Caglarcan Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
Men Master 50+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Richmond Frasier Joe's Pro Bikes
2 Doug Allen ROL Wheels
3 Kevin Barton Joes Pro Bikes
4 Joey Machado Bicycle Sport Shop Road Team
5 Gregg Goodwin TBi - Dedicated Race Team
6 Scott Giancola McKinney Velo Club
7 Robert Mccallum Northwest Cycling Club
8 Thomas Bain Geri Atrix
9 James Slauson Bicycle Heaven / PVA
10 Philip Johnson Bicycle Heaven / PVA
11 Joe Carreon
12 Al Kline A Bloc
13 John miller Bicycle-heaven FG Law Racing
14 Scott Munroe A Bloc
15 Jason Newman Team Cycle Progression
16 Kenneth Smith Oklahoma City Velo Club
Men Pro/Cat 1/2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Heath Blackgrove Boneshaker Project
2 Zack Allison Think Finance p/b Trek Bike Stores
3 Steven Wheeler Super Squadra pb AustinBikes
4 Jacob White ELBOWZ Racing
5 Ben Spies ELBOWZ Racing
6 Adam Koble ELBOWZ Racing
7 Caleb Fuchs Think Finance p/b Trek Bike Stores
8 Mat Stephens Boneshaker Project
9 Jonah Tannos Slipstream-Craddock Junior Development
10 Gabe Varela UCI CT: Jamis Hagens Berman
11 Stefan Rothe ELBOWZ Racing
12 Kevin Girkins Super Squadra pb AustinBikes
13 Corey Ray Palmer Cycling
14 Winfield Gibson Tulsa Wheelmen
15 ? Bret
16 Mario Arroyave Think Finance p/b Trek Bike Stores
17 Joshua Leibowitz Michelob Ultra - Big Shark Racing Team
18 Derek Wilkerson ELBOWZ Racing
19 Colin Strickland ELBOWZ Racing
20 Michael Pincus UCI CT: Astellas Cycling Team
21 Nick Torraca Boneshaker Project
22 Shawn Small GS Tenzing
23 Phil Wikoff Super Squadra
Women Cat 4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Amy Campbell Bat City Cycling
2 Missy Hardeman Squadra Di Servitori
3 Jessica Demello
4 Danielle Keller Colavita Racing
5 Whitley Atkins
6 Estefy Gonzalez T3Multisports
Women Cat3/4 Master 40+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Carmen Hampton Bike Barn Texas
2 Brigitte Jordan Dallas BIke Works
Women Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Mandy Heintz Guru Cycles p/b Haute Wheels Racing
2 Kathryn Hunter ATC Racing
3 Sheri Rothe Team Cycle Progression
4 Catherine Moore Guru Cycles p/b Haute Wheels Racing
5 Jennifer Mix 787 Racing
6 Janicke Gunvaldsen Shama Cycles
7 Michelle Montoya Bicycles Outback Racing/LifeVantage
8 Kim Jennings Bicycles Outback Racing/LifeVantage
9 Ginny King KingRacingGroup
10 Andrea Thomas PARK PLACE DEALERSHIPS
11 Jan Bennett FCS|Cycling: p/b Zngine + Mr. Restore
12 Kim Ciolli River City Market Racing
13 Allison Floyd River City Market Racing
14 Melinda Spratt FCS|Cycling: p/b Zngine + Mr. Restore
15 Jenny Park River City Market Racing
16 Kelly Cole ThinkFinance Racing
17 Camilla Schmitz ThinkFinance Racing
18 Ann Weigel GS Tenzing
19 Eryn Wike ThinkFinance Racing
Women Open Junior 10-18
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kara Bazley Northwest Cycling Club
2 Abby Bazley Northwest Cycling Club