We're always here to help! | Search Help | | 888.956.9560 | Cart
BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
Men Cat2/3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jack Funk GP Velotek
2 Jonathan Brown Hot Tubes Development Cycling Team, Inc.
3 Kyle anderson Park place dealerships Dark Horse Racing
4 Jonathan Hughes Austin Bikes/ Mobil 1
5 Christopher Lutz Bicycle Heaven / PVA
6 Michael Wert GS Tenzing
7 Caleb Hulsey Dark Horse Racing
8 Enoc Ishida Dallas BIke Works
9 Isaac Porterfield Dark Horse Racing
10 Shaun Moffett Bike World Racing
11 Robert Biard 787 Racing
12 Erique Williams Club Bicycle World of Houston
13 Glen Watson Bike Barn (Texas)
14 Nathan Aikele Swiss American Racing
15 Jake Lanoux Super Squadra pb AustinBikes
Men Cat3/4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Vince Dietsch Austinbikes/Revenant
2 Sean Schnur 4D Racing
3 Lance Looper
4 Samuel Leblanc 4D Racing
5 Blake Mcfarling 787 Racing
6 Scott Crowley Bike Barn (Texas)
7 Marcelo Garza Joe's Pro Bikes
8 Patrick Hallett Austin Bikes/ Mobil 1
9 Robert Discher Austin Bikes/ Mobil 1
10 Daniel Wisner 4D Racing
11 Omar Nunez Rock Fitness Cycling Team
12 Alex Rodriguez Neoteric Racing
13 Casey Paxton Austin Bikes/ Mobil 1
14 Macleod Williams Boneshaker Project
15 Tom Warren A Bloc
16 Keith Miller GEAUX Race
17 Rob Gray Volharden
18 Alex gonzalez T3multisports elite junior cycling T3Multisports
19 Connor Bazley Northwest Cycling Club
20 Christopher Hoover
Men Cat4/5
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Rasmus Kusk
2 Michael Kuehnel Sugar Cycles / Wholesome Sweeteners
3 Ianrey Amuan Rock Fitness Cycling Team
4 Davis Dombrowski Rock Fitness Cycling Team
5 Donald bergman ? Violet Crown
6 Jason Roberts Bike World Racing
7 Benjamin Steavenson Bicycle Heaven / PVA
8 Allan Watkins
9 Gavyn Nero
10 Jurgen Gruber VooDoo Racing
11 Alex Joseph
12 Jaxson Warrick VooDoo Racing
13 Matthew Medlock Team Soler's Sports/Lifetime
14 Chris Tissues Ham Cycles
15 Bryce Billing Violet Crown
16 Christopher Sims
17 Ladislav Onhajzer
18 John Sanchez Team Soler's Sports/Lifetime
19 Omar Espinoza Northwest Cycling Club
20 Calvin Valdez
21 Lukas Bouvrie
22 Joe Bianco Bike World Racing
23 Stephen Maurice Northwest Cycling Club
24 Luis E rosero Knobbies & Slicks
25 Benjamin Proko Club Bicycle World of Houston
26 Enrique Garcia Ham Cycles
27 Adam Zavala Club Bicycle World of Houston
28 John Fermo Ham Cycles
29 Jose Baker Ham Cycles
Men Cat4/5 Junior 10-14
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Alexander Bartz swcc
2 Paul Porterfield Dark Horse Racing
Men Cat4/5 Junior 10-18
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Hakon Hanesand Southwest Cycling Club Racing
2 Gabriel Porterfield Dark Horse Racing
3 Ian Anderson Bicycle Heaven / PVA
4 Logan Sofjan Northwest Cycling Club
5 Jonathan Spangle Northwest Cycling Club
6 Austin Schneider Northwest Cycling Club
7 Nathan Lewis 512-Racing p/b AJ's Cyclery
8 Albert Nava Dark Horse Racing
Men Cat4/5 Master 35+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Eric Larson swcc
2 Andy Twellman Bat City Cycling
3 Todd Mitchell Cook Ford/Bay Area Cycling
4 James Engle OutRival Racing
5 Scott Boykin Texas Pro Health Racing
6 Randy Warren Shama Cycles
7 Vernon Mcdonald Bayou City Racing
8 David Callahan Bat City Cycling
9 Thomas Warnement Texas Pro Health Racing
10 Kevin Franklin Bike Barn Texas
11 James Newsom Velo Gold Racing
12 Gerardo Morales Rock Fitness Cycling Team
13 John Yoder swcc
14 Rod Colletti Cook Ford/Bay Area Cycling
15 James Courtier swcc
16 William Lewis FRESH Racing
17 Dennis Sims
18 Doug Baysinger Shama Cycles
19 Robert Diaz Bike Barn Texas
20 Adam Frelin
21 Billy Wilson Team Bicycles Inc.
22 Chuck Terrell Texas Pro Health Racing
23 Russell Carawan Bat City Cycling
24 Paul Perrone
25 Travis Tindle Southwest Cycling Club Racing
26 Joel Turner Cook Ford/Bay Area Cycling
27 Igor Jaramillo Northwest Cycling Club
28 Tilfas Perry Northwest Cycling Club
29 Hao Le swcc
30 John Trocko OutRival Racing
31 Mike Petty
32 Yann Kuhndechizelle swcc
33 Ahmed King Shama Cycles
34 Kenneth Prine Northwest Cycling Club
Men Master 40+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Bryan Reid Dallas Bike Works
2 Kevin Schaefer Austinbikes/Revenant
3 Jason Codianne Sugar Cycles / Wholesome Sweeteners
4 Kevin Barton Joes Pro Bikes
5 Rodney Rios Bike Barn Texas
6 Ian Hampton Bike Barn Texas
7 John Ashe Austinbikes/Revenant
8 Joe Gonzalez FIAT of McKinney / Bicycles Plus Racing
9 Bennie Flores 4th Dimension Fitness
10 Stephen Borski Watt Posse
11 Bryant Boatright FIAT of McKinney / Bicycles Plus Racing
12 Richmond Frasier Joe's Pro Bikes
13 Rich Dotson FIAT of McKinney / Bicycles Plus Racing
14 Joel Hawks FIAT of McKinney / Bicycles Plus Racing
15 Michael Gacki FIAT of McKinney / Bicycles Plus Racing
16 David Richardson River City Market Racing
17 Maurizio Topini Woodlands Cycling Club Race Team
18 Jon Lewis Texas Pro Health Racing
19 Wallace Groda Bike Barn (Texas)
20 Bradley Herle FIAT of McKinney / Bicycles Plus Racing
21 Todd Lafleur FIAT of McKinney / Bicycles Plus Racing
22 Michael C brown FIAT of McKinney / Bicycles Plus Racing
23 Dan Kemp Joe's Pro Bikes
24 Mark Tidwell Joe's Pro Bikes
25 Brian Hoard Austinbikes/Revenant
26 Marc Parlette FIAT of McKinney / Bicycles Plus Racing
27 Cole Gober Austinbikes/Revenant
28 Brent Napier FIAT of McKinney / Bicycles Plus Racing
29 Brad Jay Joe's Pro Bikes
30 Goran Petrovski Bicycles Plus Racing
Men Master 50+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Scott Munroe A Bloc
2 Michael Ereli A Bloc
3 Doug Allen ROL Wheels
4 Robert Mccallum Northwest Cycling Club
5 Al Kline A Bloc
6 James Slauson Bicycle Heaven / PVA
7 Rick Beckman A Bloc
8 Scott Giancola McKinney Velo Club
9 Jason Newman Team Cycle Progression
10 Geoffrey Maguire VooDoo Racing
11 Charles Bippert ROL Wheels
12 Kevin Burandt Woodlands Cycling Club Race Team
13 Philip Johnson Bicycle Heaven / PVA
14 David Felsing Bicycle Heaven / PVA
15 Jonathan Snow A Bloc
16 C Jerry vargas Northwest Cycling Club
Men Master 60+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Russell Debarbieris Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners
2 Thomas Bain Geri Atrix
3 Michael Haney Violet Crown
4 Rickey Wilson Geri Atrix
Men Pro/Cat 1/2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Mat Stephens Boneshaker Project
2 Kevin Girkins Super Squadra pb AustinBikes
3 Brant Speed Driveway Series Racing
4 David Wenger Super Squadra
5 Colin Strickland ELBOWZ Racing
6 Adam Koble ELBOWZ Racing
7 Nicolai Brochner
8 Michael sheehan Elbowz racing Boneshaker Project
9 Joseph Garcia Volharden
10 Nick Torraca Boneshaker Project
11 Ricky Randall DNA Racing
12 Noah Williams Volharden
13 Heath Blackgrove Boneshaker Project
14 Beau Edwards Bicycle Heaven / PVA
15 Ryan Wohlrabe Bicycle Heaven / PVA
16 Carson Lange VooDoo U23
17 Jacob White ELBOWZ Racing
18 Stefan Rothe ELBOWZ Racing
19 Justin Stanley ELBOWZ Racing
20 Grant Koontz Super Squadra pb AustinBikes
21 Corey Ray Palmer Cycling
22 Gabriel Baca ELBOWZ Racing
23 John Ryan Knobbies & Slicks Bike Shop
24 Carlo Villarreal Volharden
Women Cat 4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Carolyn Defoore Bicycle Sport Shop Road Team
2 Amber smolik Shama cycles Shama Cycles
3 Crystal Horn Ham Cycles
Women Cat3/4 Master 40+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Celina Richardson River City Market Racing
2 Carmen Hampton Bike Barn Texas
3 Linda Miller Team ALS
4 Inna Wirawan Northwest Cycling Club
Women Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kathryn Hunter ATC Racing
2 Sheri Rothe Team Cycle Progression
3 Emily Vandyken Velo Gold Racing
4 Meredith Bunkers Shama Cycles
5 Jennifer Mix 787 Racing
6 Melissa Ruthven ATC Racing
7 Katie Kantzes ATC Racing
8 Anne Flanagan ATC Racing
9 Joy Brott Tri-City Bicycles
10 Tracy Jones Bayou City Racing
Women Open Junior 10-14
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Estefy Gonzalez T3Multisports
2 Kara Bazley Northwest Cycling Club
3 Abby Bazley Northwest Cycling Club
4 Emma Bazley Northwest Cycling Club