These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2/3/4 Master 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jose Frank rodriguez
2 Israel Vera
3 Shannon Malmquist
4 Carlos Ortiz
5 Jose Rodriguez
6 Elvis Budhram
7 Edwin Ortiz
8 Carlos Fuentes
9 Guillermo Guzman
12 Cesar Sosa
13 Ivan Chavez
14 Leonel Figueredo
15 Julio Cruz
16 Jaime Gomez
17 Leonel Rodriguez
18 Carlos Morales
19 Javier Ortiz
20 Matthew Strongin
21 Leonard Hall
22 Luis Rios
23 Nelson Trujillo
24 Brent Lucas
25 Ricardo Romay
26 Roman Morazov
27 Jose Armas
28 Jorge Garcia
29 Richard Diaz
30 Erick Hernandez
31 Cliff Kugler

Men Cat 1/2/3/4 Master 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Leonard Hall
2 Milton Behrens
3 Scott Woods
4 Peter Carlos
5 James Clossick
6 Jose Maldonado
7 Howard Tyndle
8 Jorge Leon
9 Jorge Herrera
10 Michael Rowe
11 Manuel Rodriguez
12 Victor Balmaseda
13 Jaime Gomez
14 Kelly Serafim
15 Pedro Vicent

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Roger Brodhead
2 Yuniet Del toro
3 Humberto Pages
4 Jesus Angel
5 Michael Gratzer
6 Carlos Prats
7 Orelvis Martinez
8 Harvey Perezavilla
9 Stelio Herrera
10 Eddy Chacon
11 Jimmy De la luz caballero
12 Samuel Junior
13 Leonardo Perezavilla
14 Locksley Vassell
15 Pedro Vicent
16 Devendra Sahadeo
17 Francisco Ruiz
18 Leonel Figueredo
19 Manuel Trujillo
20 Nicholas Walulik
21 Alain Brizuela
22 William Loheide
23 Michael Gratzer
24 Michael Lysyk
25 Chad Mow
26 Azarri Arrocha
27 Sean Mow
28 Peter Ferralls
29 Jose Broges
30 Cristian Gonzalez
31 Carlos Pagan
32 Carlos Fuentes
33 Manuel Mendez
34 Reginald Roseme
35 Tom Redotpth
36 Geovany Barrero
37 Tom Reaati
38 Max Kolisca
39 Reggie Roseme

Men Pro/Cat 1/2/3 Pro

Pl First Name Last Name Team Time
1 Edgardo Richiez
2 Yosvany Falcon
3 Samuels Oneil
4 Jaime Oliveros
5 Jose Rodriguez
6 Abel Quintana
7 William Cuello
8 Roslan Rivera
9 Oshane Williams
10 Ricardo Hernandez
11 Grant Potter
12 Anthony Yaques
13 Cliff Kugler
14 Cesar Sosa
15 Fredd Matute
16 Julio Revoredo
17 Israel Vera
18 Jose Frank rodriguez
19 Excer Richez

Women Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jeanine Seeger Colavita Racing Inc.
2 Kelly Serafim TBTS Juniors Cycling
3 Lisa Schneider Espoirs Laval
4 Jennifer Hilton
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with