These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Juniors 11-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Iain Mackeith NCVC/UnitedHealthcare 28:52.0
2 Gerard Josulevicz Team Vortex/Vortex Cycling 28:52.0
3 Samuel Goldberg NCVC/UnitedHealthcare 28:52.0
4 Joey Skrip JVR Sports 28:52.0
5 Alex Kasch NCVC/UnitedHealthcare 28:52.0
6 Aidan Kiernan RACE CF | racecf.org @racecf 28:52.0
7 Tobias Klein NCVC/UnitedHealthcare 30:17.0
8 Arnav Krishna Sprinters Edge 30:17.0
9 Ian Witkowski Young Medalists 30:17.0
10 Bram Carter Liberty Cycle 30:57.0
11 Matthew Penny 30:57.0
12 Evan Roper NCVC/UnitedHealthcare 31:26.0
13 Dhruv Krishna Sprinter's Edge Track Development Team 32:27.0
14 Jack Dempsey NCVC/UnitedHealthcare 32:31.0
15 William Jackson Young Medalists 38:21.0
16 Sam Smith 38:29.0

Men Juniors 13-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matthew Jogodnik Colavita-Baci U19 44:08.0
2 Aidan Carter Liberty Cycle 44:08.0
3 Alex Mccormack Hot Tubes Development Team 44:08.0
4 Joseph Clay Philadelphia Cyclocross School/ KORcycling 44:08.0
5 Gregorino Cordasco Liberty Cycle 44:08.0
6 Harrison White Bayhill Capital p/b Corner Cycle 44:08.0
7 Austin Banks Young Medalists 44:08.0
8 Peter Kiernan RACE CF | racecf.org @racecf 44:08.0
9 Leo Kirkpatrick baird Liberty Cycle 44:08.0
10 William Walton Young Medalists 44:08.0
11 Dominic Giannantonio MAJC 44:08.0
12 David Do young medalists 44:08.0
13 Nate Ryan M3 Racing 44:08.0
14 Willem Drescher NCVC/UnitedHealthcare 44:08.0
15 Hugo Schreur Liberty Cycle 44:27.0
16 Erik Corson Rock Creek Velo 47:08.0

Men Juniors 15-16

Pl First Name Last Name Team Time
1 Samuel Margolis Team Vortex 52:09.0
2 Alec Ratzell Young Medalists 52:09.0
3 Gianni Polhemus Capital Bicyce Racing Club 52:09.0
4 Vivien Rindisbacher M3 Racing 52:09.0
5 Jacob Skrip JVR Sports 52:09.0
6 Brandon Staub 52:09.0
7 Wyatt Goral Skylands Cycling 52:09.0
8 Alexander Chrystall M3racing 52:09.0
9 Landon Garcia JVR Sports 52:09.0
10 Eric Voigt NCVC/UnitedHealthcare 52:09.0
11 Richard Furchtgott Rock Creek Velo 52:09.0
12 Xavier Szigethy Team Citius 52:09.0
13 Anthony Marsilio Colavita Racing 52:09.0
14 William Dorn NCVC/UnitedHealthcare 52:56.0
15 Jack Gaffney M3 Racing 52:56.0
16 Daniel Szallai T-Town Express 52:56.0
17 George Harris Liberty Cycle 52:56.0
DNF Ramon Belmontes Young Medalists

Men Juniors 17-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cole Reece T Town Elite 50:27.0
2 Stephen Spiller Colavita Racing 50:27.0
3 Jeremy Crull Kelly Benefit Strategies/LSV 50:27.0
4 Kyle Penny Young Medalists 50:27.0
5 Patrick Casselberry Mid Atlantic Junior Cycling 50:27.0
6 Andreas Katehis CRCA/Jr Development 50:27.0
7 Sam Nussenzweig Rock Creek Velo 50:27.0
8 Theodore Hobbie Colavita Racing 50:27.0
9 Andrew Dapper Team Vortex 50:27.0
10 Zachary Whitlock Rock Creek Velo 50:27.0
11 Ben Ryan M3 Racing 50:27.0
12 Justin Strauss CRCA Junior Development 50:27.0
13 Kaan Sarci CRCA/jr Development 50:27.0
14 Noah Swanson Atlantic bicycle club/ Team Atlantic 50:27.0
15 Spencer Perry CBRC 50:27.0
16 Luke Fagan M3 Cycling 54:51.0

Men Juniors 9-10

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jacob Evans Vortex 28:52.0
2 Luke Gunnett Team Citius 28:52.0
3 Liam Mccary T-Town Elite 31:52.0
4 Patrick Kiernan CT Cycling Advancement Program 33:36.0

Women Juniors 11-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rory Chea Star Track NYC 28:52.0
2 Cassie Bopf Rock Creek Velo 28:52.0
3 Emma Humphreys Rock Creek Velo 28:52.0
4 Cara King Young Medalists 30:17.0
5 Brittany Bardman Sprinter's Edge 30:45.0
6 Anja Thomas Sprinter's Edge Track Development Team 33:25.0
7 Elizabeth Krasley JVR Sports 34:04.0

Women Juniors 13-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Hannah Humphreys Rock Creek Velo 44:08.0
2 Aliza Tobias T Town Elite 47:37.0
DNF Marcy Bardman Sprinters Edge

Women Juniors 15-16

Pl First Name Last Name Team Time
1 Paige Shumskas TTown Elite 52:09.0
2 Svetlana Mack Rock Creek Velo 54:39.0
3 Johanna Cordasco Liberty Cycle 1:00:02
4 Kalie King Young Medalists 02:30.0

Women Juniors 17-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sophie Mittelstadt Rock Creek Velo 52:56.0
2 Clio Dinan NCVC/UnitedHealthcare 52:56.0
3 Gabrielle Longchamp Somerset wheelman 52:56.0
4 Evelyn Korbich Young Medalists 52:56.0
5 Ann Mcelvein Rock Creek Velo 52:56.0
6 Madeleine Hanley Mid-Atlantic Junior Cycling 1:00:30

Women Juniors 9-10

Pl First Name Last Name Team Time
1 Abby Bardman Sprinter's Edge 34:26.0
2 Mia Geudtner Team Citius 34:26.0
3 Emma Boyle Liberty Cycle 41:20.0

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with