These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Tandem A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Greg/davis Shepherd/shepherd Hutch's-Eugene 2:41:02
2 Devon/brian Simbert/cowie BC Blind Sports 2:41:20
3 Mick/martha Walsh/walsh First Rate Mortgage Cycling Team 2:41:22
4 Micheal/sam Rosenberg/rosenberg Hutch's-Eugene 2:41:29
5 Monica/mike Freeman/olson WebCyclery.com 2:41:33
6 John/margareta Cacabelos/germeaux 2:41:52
7 Simon/anna Andalib/davenport 2:42:20
8 Stephen/glen Gann/gann Land Shark 2:47:45

Tandem B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jay/nathan Thomas/davis 2:09:42
2 David/sue Ripp/ripp Specialized River City Bicycles 2:09:46
3 Dave/jo-hanna Campbell/wienert Hutch's-Eugene 2:09:46
4 Jonathan/devin Vinson/vinson Veloshop 2:09:46
5 Henry/amy Abel/mitchell WebCyclery.com 2:09:50
6 Patrick/jenny Jackson/vannoy WebCyclery.com/Sorella Forte 2:09:50
7 Ryan/amy Champion/champion 2:09:54
8 Tony/jill Chapin/hayes 2:09:54
9 Mike/carol Petersen/petersen Capitol Velo p/b Lifesource 2:10:06
10 Nicholas/carry Brown/porter Recycled Cycles Racing 2:10:20
11 Clay/stan Sharp/moore Mookes Bike Shop/Team Brenton 2:10:27
12 Paul/eli Duncan/duncan EWEB Windpower 2:10:32
13 Zqwan/kerry Peterson/mrachek Cucina Fresca 2:10:34
14 Steven/beth Holland/orgain United Finance 2:10:41
15 Kurt/ericka Haas/haas Capitol Velo p/b Lifesource 2:10:45
16 Michael/grace Mccabe/mccabe Pacific Power Blue Sky 2:10:53
17 Ethan/kukli Stahley/moran-garcia Outlaw Racing 2:11:40
18 Rick/michael Metz/metz NoMad Sports Club 2:18:50

Tandem C

Pl First Name Last Name Team Time
1 David/maya Hopper/hopper NoMad Sports Club 57:48
2 Eric/tristan Kytola/kytola Hutch's-Eugene 57:48
3 Andy/olallie Stahl/stahl Hutch's-Eugene 58:37
4 Jeff/sui-yuk Mayeda/mayeda Conejo Valley Cyclists 59:00
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with